💙💛 Ми працюємо! Якщо не відповідають мобільні номери — телефонуйте на (044) 331-67-01 або залишайте свої замовлення online 💙💛
⚠ Зверніть увагу — на зміну цін на деякі послуги!

Утилізація лазерних картриджів

10.01.2017

Утилізація лазерних картриджів

 

Наш час можна сміливо назвати епохою споживачів. Ми оточені сотнями пристроїв, приладів, побутовою та комп'ютерною технікою і т.д. Ретельно вибираємо нову покупку, вивчаємо характеристики та відгуки. Більш ощадливі з нас намагаються робити вибір обдумано, з перспективою тривалого користування. Комусь важливі інші характеристики, і покупці готові через короткий проміжок часу здійснювати нову покупку. На жаль, як би уважно і серйозно ми не підходили до вибору, розуміємо, що техніка буде мати обмежений термін служби. Більшість офісної техніки безпосередньо залежить від програмного забезпечення, а воно все частіше оновлюється і вдосконалюється. Виробники хочуть заробляти не тільки на офісній техніці, яку ми оновлюємо раз в 3-8 років, в залежності від фірми та моделі, а й на витратних матеріалах, адже їх ми змушені купувати значно частіше.

І тут виникає питання утилізації, яке не завжди турбує пересічного обивателя, але може нести реальну загрозу, якщо говорити про масштаби підприємства, міста, країни. На сьогодні, на жаль, не всі знають, що лампочки та батарейки будь-якого формату заборонено законом України викидати з побутовими відходами, а що говорити про побутову та офісну техніку, які, також несуть шкоду екології при неправильній утилізації? Купівля лазерного принтера або БФП тягне за собою покупку тонер-картриджів. Якщо ми говоримо про домашні пристрої, то ці покупки не будуть частими та регулярними. А якщо взяти держапарат, приватну компанію або банк з усіма їхніми структурними підрозділами та філіями та просто уявити, скільки монохромних і кольорових лазерних апаратів вони використовують і як часто змушені закуповувати нові картриджі?... Тут стає важко закривати очі на проблему утилізації.

Так що ж робити з використаним картриджем? На перший погляд, це просто пластиковий корпус з декількома деталями всередині, але не все так просто. Картриджі, особливо якщо мова йде про оригінальних виробників, виготовляються з довговічного, волого- та вогнетривкого пластику, який погано піддається хімічній реакції. Усередині як бункера для відпрацьованого тонера, так і бункера основного, навіть в «порожньому» картриджі є нехай і не дуже великий залишок тонера, який несе в собі особливу небезпеку для екології та здоров'я людини. Це означає, що картридж буде погано і довго горіти, виділяючи величезну кількість кіптяви та шкідливих речовин в атмосферу, а при захованні в грунт він буде століттями розкладатися, виділяючи шкідливі речовини, потрапляючи в грунтові води. Тонер по його шкідливим характеристикам можна віднести до різного роду кислотам, паливно-мастильних матеріалів, які не можна просто викинути або спалити в побутових умовах. Але ж крім корпусу і порошку є ще близько 4-8 деталей складаються з різних металів і видів гуми, які також мають свою специфіку утилізації.

Як же відбувається правильна утилізація? У цьому досить складному процесі картриджі проходять кілька етапів:

  • Відсортування;
  • Поділ на комплектуючі;
  • Грануляція (подрібнення);
  • Переплавка при високих температурах до максимального розщеплення на компоненти, які можна використовувати повторно для різних цілей.

Поставивши собі за мету, і в Україні можна знайти компанії, які позиціонують себе, як підприємства, що професійно займаються утилізацією різного роду побутової, обчислювальної та комп'ютерної техніки.

Ще один варіант вирішення проблеми утилізації пропонують компанії, де проводиться заправка картриджів і їх відновлення. Наприклад, наша — Київ ІТ Сервіс. Більш ніж десятирічний досвід показав, що використаний картридж, потрапляючи в руки справжнього професіонала, може пережити друге народження шляхом регенерації. Під регенерацією (відновленням) мається на увазі чистка, діагностика, заміна що вийшли з ладу комплектуючих і заправка. При цілісності оригінального корпусу, майстерності наших співробітників і використанні якісних витратних матеріалів можна значно продовжити термін служби лазерного картриджа - на роки. А значить, покупки нових картриджів будуть необхідні набагато рідше. Крім того, можна купувати оригінальні регенеровані картриджі, адже вони в рази дешевше нових оригінальних і на порядок краще аналогів. Тобто картриджі, які відпрацювали тільки перший цикл друку і не заправлялися раніше жодного разу. Замість повільного отруєння атмосфери вони викуплені нами та підготовлені до багаторічної роботи, що спричинить значну економію матеріальних ресурсів і сприятливо позначиться і на заощадженні нашого спільного дому - планети Земля.