Останнім часом така тенденція, що виробники друкарської техніки максимально зменшили вартість вироблених ними пристроїв практично до мінімуму. При цьому вартість витратних матеріалів навмисне завищена. Це пов'язано з тим, що виробник дотримується певної політики отримання прибутку. Як уже відомо, деякі моделі принтерів поставляються зі "стартовими" картриджами. Стартовий картридж - це картридж, який комплектується з новим принтером або МФУ. У магазинах такий картридж придбати неможливо. Від звичайного картриджа стартовий відрізняється зменшеним об'ємом ємності (бункера) для тонера і ємності (бункера) для відпрацювання.
Наприклад, у новому звичайному картриджі
HP CE285A міститься тонера на 1600 сторінок, а в стартовому картриджі на 700 сторінок. Різниця виходить приблизно в 60 відсотків.

Крім того, виробник знає, що користувач зважаючи на дорожнечу нових картриджів робить вибір на користь заправки, тому останні кілька років складові картриджів (зокрема фотобарабан) розраховані тільки на один цикл роботи з невеличким запасом (приблизно 10%). Що це означає? Це означає, що виробник робить все для того, щоб картриджі не заправляли, а купували тільки нові. Після заправки такого картриджа (неважливо стартовий це чи звичайний) ми отримаємо відразу або через 10% - погану якість друку.
Багато хто запитує:
Що, нам тепер купувати новий картридж? Адже цей (картридж, який закінчився) ще "новий"!
Звичайно ж ні. Просто вже з першою або другою заправкою (залежно від вимог до якості друку), необхідно замінити ті складові картриджа, які мають ресурс один цикл (найчастіше - фотобарабан) на складові інших фірм виробників, які спеціалізуються на витратних матеріалах до картриджів. Звичайно, тепер перша або друга заправка обходиться нам дорожче ніж раніше, але в подальшому ми можемо користуватися нашим картриджем звичні для нас 2-3-4 циклу, до наступного відновлення.