Зверніть увагу!
Майстерня на Братиславській 52 через карантин тимчасово не працює.
По всім питанням звертайтеся за телефонами +38 (093) 331-67-01  | +38 (050) 331-67-01 | +38 (098) 331-67-01 |

Обережно! Тонер

18.06.2021

Користувачі часто не знають, які небезпеки таїть в собі порошкоподібний тонер, тому при заправці картриджів не дотримуються запобіжних заходів. Розуміння того, яку шкоду приносить людському організму дрібнодисперсні склади, дозволить правильно проводити процедуру або ж довірити цей процес професіоналам.

Що таке тонер?

Тонер для лазерного картриджуЗаправка лазерних принтерів здійснюється барвником порошком, розмір часток якого становить 3-4 мікрони. Ядра гранул виготовляються з парафіну, який плавиться при нагріванні. Полімерна оболонка виробляється з різних хімічних сполук. На спеціальному обладнанні проводиться складне з'єднання:

  • полімерів;
  • барвників;
  • модифікаторів;
  • хімічних речовин;
  • поверхневих добавок.

Завдяки такому складу зрештою виробники досягають якісного зображення з рівною текстурою і глибиною кольору. Шляхом округлої форми гранул досягається чіткість ліній, а також плавність тонів і унікальна градація відтінків. Тонер чудово електризується, що гарантує надійне зчеплення з зарядженими областями фотобарабана. До того ж порошкоподібні частинки чудово плавляться при температурі 200 ˚С. Все ж багато різновидів тонерів містять окис вуглецю. У момент закріплення зображення, тобто при нагріванні, пари речовини потрапляють в повітря. Вони здатні викликати нездужання, головний біль, сонливість і тахікардію.

Чим небезпечний тонер для людини?

Частинки фарбувального порошку мають розміри близько 3-4 мікрон, це при тому, що побутовий пил в кілька разів більший: 30-80 мк. При вдиханні пилинок організм розпізнає їх як чужорідні тіла. Вони швидко обволікаються слизом і виводяться при кашлі / чханні. Виходить, тонер осідає в бронхах і легенях, назавжди залишаючись там. Так, протягом наступних десятиліть площа дихальних шляхів буде поступово зменшуватися, що призведе до розвитку астми або, ще гірше, силікозу (відхаркування легеневих тканин). На жаль, захистити вас від дрібнозернистого тонера не зможе:

  • ні провітрювання, адже повітряний потік рознесе частинки по всьому приміщенню і вони осядуть всюди, в тому числі та на одязі;
  • ні респіратор і навіть протигаз, оскільки осередки фільтрів засобів захисту у 2 рази більше: 7-8 мк;
  • ні пилосос, бо він сприяє розпорошення тонера по кімнаті.

При регулярній заправці картриджів наслідки вдихання порошкової маси виявляться лише в старості. До того ж в Дортмундському університеті в Німеччині проводилося дослідження про дію тонера на щурів. В ході експерименту було виявлено, що нетоксичні дрібнодисперсні склади сприяють розвитку раку легенів. Крім того, вчені Квінслендського університету в Австралії прирівнюють регулярне вдихання тонера до пасивного куріння. З огляду на такий вплив фарбувальних частинок на організм, багато хто вирішив довірити заправку картриджів професіоналам.