💙💛 Ми працюємо! Якщо не відповідають мобільні номери — телефонуйте на (044) 331-67-01 або залишайте свої замовлення online 💙💛
⚠ Зверніть увагу — на зміну цін на деякі послуги!

Заправка картриджа Brother TN-3230

Використовується для моделей принтерів

DCP-8070 | DCP-8085
HL-5340 | HL-5350 | HL-5370 | HL-5380
MFC-8370 | MFC-8880 | MFC-8890

Заправка у майстерні ціна, від
359 грн
Заправка на виїзді ціна, від
409 грн
Можливі види послуг:
заправка відновлення ремонт діагностика профілактика
Діагностика:
проводиться обов'язково до і після заправки. При заправці, відбудову, ремонт або профілактиці картриджа це безкоштовно. Якщо необхідна тільки діагностика - уточнюйте вартість у диспетчера або свого майстра
Профілактика:
проводиться обов'язково при відновленні і ремонті картриджа безкоштовно. Якщо необхідна тільки профілактика або заправка і профілактика, в цьому випадку можлива додаткова оплата 50 - 100 грн. Точна вартість визначається після діагностики
Ресурс після заправки 5%:
3000
Маса тонера, який засипається , гр.:
120
Колір заправки:
Чип:
не блокує
 

Колір чорний
Технологія друку лазерна
Ресурс, сторінок А4 с 5% заповненням 3000
Вага тонеру, г 120

Приклад для ознайомлення: як проходить заправка картриджа Brother TN-3230

DISCLAIMER
Просимо не брати до уваги цю інструкцію офіційним керівництвом по заправці.
Інструкція носить ознайомчий характер, в ній ми ділимося своїм досвідом.

Слід пам'ятати!
Виробник не рекомендує повторно використовувати заправлені
і відновлені картриджі. І має право відмовити вам у гарантійному ремонті.

Заправка картриджа Brother TN-3230: правильна розбирання та збирання

На відміну від інших моделей цієї серії заправка картриджа Brother TN-3230 починається з відкриття пробки тонерного бункера. Через заправний отвір відсік ретельно очищається спеціальним пилососом. Тут же відкручується гвинт і відщіпається напрямна осі вала переносу тонера. Ця плата тримається на двох засувках. З протилежного боку розхідника видаляються шурупи і знімається боковини, а за нею:

 1. Шестерня, тобто прапорець скидання лічильника. Під нею знаходиться пружина обнулення, тому деталь видаляється дуже обережно.
 2. Втулка чорного кольору, розташована на осі вала.
 3. Стопорне кільце.
 4. Шестерні. Дві - великого і три - меншого розміру. Обов'язково запам'ятовується їх розташування.
ВАЖЛИВО! Шестерня-прапорець відповідає за впізнання принтером нового картриджа. Якщо цей механізм буде встановлений неправильно, то пристрій видасть помилку, що в витратному матеріалі немає тонера, і друк заблокується.
 

Біля осі ролика проявлення є пластмасова защіпка, яка фіксує вал. Вона віджимається і фіксатор повертається. Завдяки цьому проявочний вал легко витягується з корпуса. Наступним етапом заправки картриджа Brother TN-3230 є очищення комплектуючих:

 • ролик проявлення пилососиться сервісним пилососом;
 • поверхня вала протирається м'якою серветкою, змоченою ізопропіловим спиртом;
 • лезо очищається від залишків налиплого тонера;
 • підкладки також пилососяться.

Не рекомендується знімати лезо дозування і поролонові ущільнювачі, адже їх неправильна установка може нашкодити роботі тонер-картриджа. Якщо підкладки занадто ущільнені, то вони розпушується викруткою за годинниковою стрілкою без використання хімічних засобів. Після цього вал переносу встановлюється в вихідну позицію так, щоб довгий кінець виявився з боку шестерні.

 

Збірка і заправка картриджа Brother TN-3230

З боку блоку шестерен фіксується пластина, яка повертається до дозуючого леза. Далі надягається напрямна осі вала роздачі тонера і защипується, додатково вона закріплюється гвинтом. Кожна шестерня ретельно очищається від залишків тонера. Ось ролика змащується струмопровідним мастилом, старе обов'язково видаляється. Далі на вал по черзі надягається:

 • шестерня;
 • стопорне кільце;
 • чорна втулка.
Порада! Обов'язково перевіряється пластмасовий важіль оптичного сенсора. Виступаючі «лапки» повинні знаходиться в правильному положенні.
 
На цю частину тонерного картриджа в правильному порядку встановлюються всі шестерні, що залишилися. Потім на штифт надягається пружина, що обнуляє, а на неї - прапорець скидання. Пристрій закривається боковинами, які фіксуються за допомогою двох гвинтів. Тільки зараз проводиться безпосередня заправка картриджа Brother TN-3230. В отвір бункера засипається 120 г відповідного тонера, зазвичай це Brother 5300. Пробка відсіку щільно закупорюється і пристрій тестується. Зазвичай саме пробна сторінка показує, наскільки якісно був заправлений розхідник.