Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Принтер друкує сам собою

05.01.2022

Друкарська техніка дуже часто надає користувачам сюрпризи. Крім різних дефектів друку трапляється так, що принтер друкує сам собою. При цьому він самостійно та мимовільно вибирає документи. Припинити цей нескінченний цикл знущання допоможе кілька слушних порад від експертів, які знаються на всіх тонкощах оргтехніки.

Уся справа у черзі або перезавантаженні

Іноді система дає збій через проблеми, пов'язані з чергою друку. Як наслідок, при увімкненні принтер друкує несподівано. Для очищення цієї черги виконуються такі дії. Через меню «Пуск» знаходиться модель потрібного друкуючого пристрою, після чого:

 • назва принтера натискається ПКМ (правою кнопкою миші);
 • натискається «Подивитися чергу друку»;
 • вибирається вкладка «Принтер»;
 • у списку знаходиться «Очистити чергу друку».

Вікно черги друкуДо того ж трапляються випадки, коли друкується занадто великий документ. Оскільки оргтехніка дуже довго «думає» (тобто обробляє дані), у користувача закінчується терпіння і він робить скидання налаштувань або ставить нове завдання. У результаті комп'ютер приймає попередню операцію як вже виконану, а ось принтер продовжує посилено роздруковувати сторінки. Враховуючи цей момент, друкуючий пристрій та ПК вимикаються і за кілька хвилин знову запускаються. Зазвичай це допомагає.

Якщо принтер друкує сам і далі, потрібна прошивка

Багатьом допомогла повна перепрошивка принтера за допомогою утиліти, наприклад HP Update (для цього бренду). Все ж таки видалити пристрій можна і вручну через командний рядок. Спочатку набирається комбінація клавіш Win+R, після чого:

 • у графі прописується команда printui /s /t2;
 • у вкладці «Порти» видаляється потрібне позначення;
 • у вкладці «Драйвери» вибирається потрібне програмне забезпечення.
ВАЖЛИВО! У разі використання мережевого принтера, який друкує сам по собі, пристрій видаляється з мережі і підключається до комп'ютера через USB.

Принтер друкує сам по собіЗ офіційного сайту компанії-виробника завантажується програмний файл *.exe, який надалі встановлюється. Після цього ПК обов'язково перезавантажується. У порядку черги перевіряється друк спочатку локально, а тільки потім в мережі. При цьому потрібно знову встановити принтер як мережевий пристрій, використовуючи раніше завантажені драйвери.

Зайва галочка

Все ж перелічені вище дії вирішують проблему ненадовго і нерідко нескінченний друк знову повертається. Тому, якщо оргтехніка друкує довільно, застосовуються інші методи. Одним із них є зняття прапорця/галочки з опції, що дозволяє двосторонній обмін даними. Операція проводиться за таким алгоритмом:

 • Пуск;
 • Панель управління;
 • Обладнання та звук;
 • Пристрої та принтери;
 • Потрібна модель техніки;
 • Властивості (через меню ПКМ);
 • Порти.
ВАЖЛИВО! Для версії Windows 10 шлях до цієї функції обміну даними лежить через Параметри/Пристрої/Принтери та сканери/Модель обладнання/Керування/Властивості.

У вкладці Порти під списком знаходиться потрібний рядок «Дозволити двосторонній обмін даними». Ліворуч біля неї забирається галочка, потім натискається кнопка Застосувати. Після цього обов'язково виконується друк пробної сторінки. Зазвичай така «маніпуляція» має спрацювати, коли принтер друкує без завдання. Все ж таки проблема може і залишитися. Тоді не зайвою стане перевірка комп'ютера на наявність вірусів, а також оновлення бази антивірусної програми.

ПОРАДА! У разі перевстановлення дайверів також перевіряється наявність цього прапорця на рядку двостороннього обміну.

Мабуть, тут наведено найбільш доступні для користувачів способи вирішення проблеми, коли принтер друкує сам. Проте за традицією багатьом доводиться звертатися за допомогою до фахівців, адже про деякі особливості «поведінки» друкованих пристроїв знають лише професіонали. Наші майстри завжди готові прийти на допомогу клієнтам, усунувши несправність швидко і кваліфіковано.