Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Що таке монохромний принтер?

23.12.2021

Чорно-білим буває не лише кіно, а й друкувальна техніка. Так, монохромний принтер - це пристрій, призначений для відтворення чорно-білих відбитків. Його назва походить від двох давньогрецьких слів: "монос" - "один", і "хром" - "колір". Ці БФП вирізняються досить простими конструктивними властивостями.

Монохромний принтер та його переваги

Що таке монохромний принтерРобота друкувальних пристроїв залежить від злагодженого функціонування вбудованих картриджів. У кольорових моделях задіяні 4 розхідника: блакитний, пурпурний, жовтий та чорний. У монохромних принтерах застосовується лише один картридж - чорний. Завдяки цьому чорно-біла оргтехніка:

 • друкує в кілька разів швидше (20-60 сторінок за хвилину);
 • проста в обслуговуванні;
 • легко та оперативно заправляється;
 • коштує набагато дешевше.

ВАЖЛИВО! Для друку на таких пристроях використовується папір невеликої щільності, що сприяє заощадженню витратних матеріалів фірми.

Моделі відрізняються компактними габаритами, а також ергономічним дизайном. Таким чином, БФП підходять для використання у невеликих приміщеннях. Конструкція кожного монохромного принтера є досить простою, тому вони ламаються набагато рідше, ніж кольорові зразки.

Особливості та види

Деякі апарати створюються спеціально для друку документів більших форматів. Так, для отримання графіків, таблиць, схем чи креслень використовуються моделі формату паперу А3. У той же час все частіше на підприємствах та офісах застосовуються БФП. У більшості випадків це монохромні лазерні принтери, які виконують одразу 3 функції:

 • друк;
 • сканування;
 • копіювання.

Картриджі цих пристроїв заправляються висококласними тонерами. Мікрогранули порошку розплавляються під впливом температури та наносяться на папір. У результаті виходять відбитки чудової якості. Текст або графіка на листах не псується під впливом сонячного світла чи вологи.

ВАЖЛИВО! Незалежно від виду монохромного принтера, для них характерна велика швидкість друку, а значить, високий коефіцієнт документообігу на підприємствах або виробництвах.

Основні поломки монохромного лазерного принтера

Для злагодженої роботи пристрою час від часу проводяться профілактичні заходи та своєчасне обслуговування. Такі запобіжні заходи дозволяють уникнути дорогого ремонту і забезпечують більш тривалий термін служби монохромного принтера. Все ж таки, як і вся оргтехніка, ці моделі теж виходять з ладу. Найчастіше причиною поломки стає:

 • термовузл;
 • ролик захоплення та подачі паперу;
 • блок лазера.

Для закріплення тонера на папері у пристрої передбачено спеціальний нагрівальний механізм, представлений у вигляді ролика та плівки. Система нагріває матеріал до 300 ºС, що призводить до розплавлення мікрочастинок. Але, якщо на термоплівці або гумовому валику є пошкодження, то на відбитку з'являються темні смуги або зображення двоїться. А ось коли з ладу виходять ролики захоплення та подачі паперу, монохромний принтер:

 • не захоплює аркуші з першого разу;
 • заминає папір;
 • бере кілька сторінок одночасно.

Нерідко в друкованих пристроях виникають проблеми з блоком самого лазера. У міру використання оптика техніки забруднюється тонером чи пилом. Відбитки починають втрачати насиченість відтінку на одному боці аркуша.

ВАЖЛИВО! Часткове освітлення може свідчити про проблеми з картриджем. Знос фотобарабана або валу перенесення зображення негативно позначаються на роботі принтера.

При виникненні подібних несправностей насамперед звертаються до фахівців нашого сервісного центру «Київ ІТ Сервіс». Як показує практика, самостійний ремонт таких серйозних поломок призводить лише до погіршення проблеми.