Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Що таке девелопер у лазерному принтері

12.01.2022

Дослідні користувачі оргтехніки досить добре знаються на будові лазерних принтерів. При цьому вони знають не тільки, що таке тонер, фотобарабан, магнітний вал, але і девелопер. Рано чи пізно кожному доведеться зіткнутися з ним, звичайно, за умови, що заправку картриджа користувачі виконують самостійно. Все ж таки найкраще цю процедуру довірити фахівцям нашого сервісного центру, які провели вже понад 200 заправок.

Коротко про те, що таке девелопер

Що таке ДЕВЕЛОПЕР у лазерному принтері?Developer з англійської перекладається, як проявник (носій), що повністю описує функцію цих мікрочастинок. Якщо сказати просто, він є чорним або кольоровим порошком, який чимось нагадує тонер. Його кристали/кулі виготовляються з феромагнітної речовини. У процесі змішування з тонером спеціальне покриття девелопера принтера сприяє його електризації. Завдяки такій властивості ці дрібні частинки виконують роль свого роду транспортувальників для тонерного порошку. Вони переносять фарбуючі мікрогранули з бункера на світлочутливий барабан. Девелопер має деякі унікальні особливості:

  • його ресурс у 5-8 разів перевищує норму витрати тонера;
  • він практично не закінчується в блоці, однак згодом втрачає свої властивості;
  • термін експлуатації становить 2 роки.
ПОРАДА! Робочі характеристики девелопера у принтері погіршуються, на що впливає кількість одержуваних відбитків. В результаті його кристали перестають утримувати на своїй поверхні тонерні мікрогранули і якість друку різко погіршується.

Покриття феромагнітних частинок буває різним. Для одноразових картриджів використовуються дешеві аналоги з жорсткою та гумоподібною поверхнею, а для моделей преміум-класу - з полімерною та склоподібною. У розхідниках, розрахованих на кілька циклів заправки, не застосовується девелопер для принтера як кристалів. Нерівне покриття мікрочастинок є абразивним матеріалом для всіх робочих модулів. При контакті з ними деталі сильно дряпаються, що призводить до швидкого зношування. Тому, для самостійного заправлення картриджа, завжди вибираються дорожчі варіанти проявника (developer).

Користувачеві на замітку

Розібравшись, що таке девелопер, стає очевидним, що йому відведено особливе призначення в лазерному принтері. Феромагнітні мікрочастинки заряджають тонер певним зарядом і переносять фарбувальні гранули на поверхню фоторецепторного циліндра. За рахунок цього досягається:

  • висока якість відбитка;
  • насичений відтінок зображення та тексту;
  • максимально можлива кількість сторінок, що роздруковуються.
ВАЖЛИВО! На ринку оргтехніки випускаються однокомпонентні системи, де девелопер не використовується. Зазвичай пристрої заправлені тонером, який є зарядженим відповідним зарядом. Звичайно, вартість таких картриджів є досить високою.

Хоча виробники в один голос стверджують, що поповнювати запаси або взагалі замінювати проявник немає необхідності, все ж таки практика показує, що робити це потрібно. Причиною цього є втрата властивостей порошку в процесі експлуатації. Під час інтенсивного друку покриття мікрочастинок стирається та перестає виконувати свою функцію. До того ж феромагнітні гранули починають «пилити». З цієї причини при кожній заправці картриджа блок девелопера вноситься до 36 г порошку (чорного або кольорового). Однак, щоб забезпечити витратнику тривалий термін служби, а принтеру - високу якість друку, краще зарядку довірити фахівцям.