Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Принтер подвоює або дублює під час друку

09.12.2021

Двоїться в очах не лише у людей, а й у оргтехніки. Зазвичай принтер подвійний під час друку, коли спостерігаються несправності в роботі картриджа. У таких випадках з ладу виходять або дуже забруднені основні модулі пристрою. У той же час, проблема може бути викликана заправкою невідповідного тонера. Незважаючи на все це, подібні труднощі під силу навіть звичайному користувачеві.

Принтер двоїть під час друку: причини та рішення

Принтер подвоює під час друкуДля початку перевіряється сумісність марки тонера з моделлю друкувальної техніки, оскільки через це БФП часто дублює текст. Також враховується той факт, що недобросовісні продавці реалізують товар під зовсім іншим маркуванням. Якщо тонер не сумісний з технікою, то піч не пропікатиме порошок, адже для розплавлення мікрогранул даного типу буде потрібна температура набагато вище заданої. У результаті частинки налипнуть на ролик грубки і повторно нанесуться на сторінку.

Дивний друк принтера вирішується просто - збільшується товщина паперу. Проте така «махінація» не завжди є виходом із ситуації. Тому повністю розбирається тонер-картридж для перевірки стану основних деталей:

  1. Вала первинного заряду. Забруднений або ролик PCR, що виробив свій ресурс, є найпоширенішою причиною дефекту подвійного друку. Таким чином, поверхня модуля протирається ізопропіловим спиртом або спеціальним розчинником. За наявності серйозних пошкоджень коротрон замінюється.
  2. чистого леза. Ця пластина призначається видалення залишків тонера з фоторецептора. Коли кромка ракелю деформована/пошкоджена, принтер подвоює під час друку. При цьому дефекти з'являються на однаковій відстані один від одного (75-95 мм). У такому разі лезо очищення замінюється.
  3. Світлочутливий барабан. Діелектричне покриття циліндра при постійному терті зношується. У результаті відбитках виникають лінії. Якщо до цієї несправності додається і поганий контакт, цілком можливий і повтор зображення. Застосовується 3 варіанти вирішення: перевіряються контакти фотобарабана, очищується його поверхня, а іноді деталь повністю замінюється.

ПОРАДА! Під час експлуатації контактна пластина коротрона зношується чи відходить. Тому для кращого контакту її поверхня добряче прошкрібається ножем і трохи підгинається. До того ж контактна вісь змащується невеликою кількістю струмопровідної пасти, після чого принтер більше не друкує зі спотворенням.

Іноді двоїння відбувається через те, що всередину пристрою потрапляє сторонній предмет. Звичайно, всю провину за цей дефект не може взяти скріпка, адже і залишки паперу, і дрібне сміття стають частими винуватцями подібного ефекту.

Діагностика струмінного принтера

Енкодерна стрічка сприяє правильному позиціонуванню друкувальної голівки та каретки. Проблеми з нею нерідко призводять до того, що друкарський пристрій подвійне зображення. Враховуючи цей момент, перевіряється цілісність та стан чеки. При виявленні у ньому забруднень стрічка очищається. Крім того, виконується ряд додаткових дій:

  • калібруються кольори через налаштування принтера;
  • замінюються картриджі, якщо сопла пошкоджені (підгоріли);
  • перевіряється правильність укладання чорнильного шлейфу, у тому числі його фіксуючих кріплень (якщо використовується СНПЧ).

Всі перераховані рятувальні дії повинні вирішити проблему, якщо принтер двіїть під час друку. Коли ж жоден із запропонованих варіантів не дав бажаного результату, тоді звертаються за допомогою до нашого сервісного центру. Кваліфіковані фахівці нашої компанії мають багаторічний досвід у вирішенні таких незвичайних дефектів друку.