Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Принтер повільно друкує

18.11.2021

Швидкість є вирішальним фактором у роботі офісних співробітників та студентів. Однак, якщо принтер друкує повільно, досягти високих показників ефективності та продуктивності практично неможливо. Виправити ситуації допоможуть кілька простих порад.

Типові причини, чому принтер друкує повільно

Принтер повільно друкуєНайчастіше техніка зависає з трьох причин. З'єднання, що виникають, не дозволяють пристрою нормально функціонувати. Поломка МФУ або вихід із ладу робочих вузлів уповільнює процес. Нерідко саме збій у програмному забезпеченні призводить до того, що принтер друкує з паузою. Все ж таки перелічені проблеми вирішуються і досить просто.

Поза межами досяжності

У першу чергу друкується звіт про роботу пристрою, так звана пробна сторінка. Якщо процес виконується досить швидко, то проблема в з'єднанні. У такому разі перевіряються:

 • USB-контакти та роз'єми;
 • цілісність кабелю;
 • правильність підключення.

ПОРАДА! Запуск тестової сторінки кожної серії проводиться по-різному. Це може бути або затискання певних клавіш, вказаних в інструкції, або піднімання кришки (наприклад, до 5 разів).

Забруднені контакти обов'язково очищаються, а пошкоджені шнури замінюються, бажано, на більш короткі (до 2 м). Не рекомендується використовувати перехідники або подовжувачі. Якщо після цього БФП продовжує повільно друкувати, пристрій підключається до іншого інтерфейсу, наприклад, USB 2.0. Найбільш підходящими роз'ємами для цього є порти в задній частині системного блоку.

ВАЖЛИВО! Як експеримент, перевіряється робота оргтехніки з іншим кабелем.

У той же час причиною того, чому лазерний принтер друкує повільно, є його віддаленість від маршрутизатора. Тому він завжди розміщується якомога ближче до бездротової мережі Wi-Fi. Більше того, завжди враховується те, що надто велика кількість підключень до мережі знижує швидкість роздачі інтернету. Ще не зайвим стане перезавантаження або переналаштування роутера.

Виною всьому принтер

Кольоровий друк зазвичай виконується в помірному темпі. Саме так досягається висока якість відбитка чи фотографії. До того ж система довго думає і тоді, коли у властивостях пристрою виставлено папір високої якості (рядок Тип паперу). Не останню роль відіграють і опції друку:

 • Опція тихого режиму. У налаштуваннях друку у вкладці Головне знімається прапорець з цього рядка. Інший шлях: Властивості принтера/Головне/Тихий режим/Вимкнути.
 • Особливості паперу. На листах збільшеної густини тонер запікається набагато довше, ніж на стандартних, адже потрібно більше часу для прогрівання паперу.
 • Функція двостороннього обміну даними. Принтер друкує повільно, оскільки перед або під час друку обробляє дані, що надходять від ПК. Опція вимикається через параметр Властивості принтера. У вкладці Порти знімається галочка з компонента Дозволити двосторонній обмін даними.

ПОРАДА! Якщо принтер повільно друкує PDF, тоді додається або змінюється запис у реєстрі Windows. Однак перед цим обов'язково створюється резервна копія попередньої версії.

Іноді зношування основних модулів розхідника є причиною уповільненої роботи БФП Тому несправний картридж замінюється на новий, найкраще оригінальний. Ну і, звичайно, скидання принтера до заводських налаштувань - залишається старим добрим вирішенням цієї проблеми.

Несправності з ПЗ

Збій у роботі драйверів або наявність вірусних програм відкладає свій відбиток на правильному функціонуванні принтера. Як правило, насамперед перезапускається Диспетчер друку:

 • комбінація клавіш Win + R;
 • Диспетчер друку;
 • права кнопка миші;
 • опція Перезапустити.

Якщо ці дії не дають бажаних результатів і лазерний принтер друкує не відразу, тоді виконується повна переустановка драйверів. Спочатку з комп'ютера повністю видаляється пристрій:

 • Пуск;
 • Програми та компоненти;
 • Модель БФП (вибирається);
 • Видалити.

ВАЖЛИВО! Піктограма друкуючого пристрою часто залишається в списку, хоча драйвери були знесені. Тоді програмне забезпечення видаляється через Управління друком (Win+R/printmanagement.msc/Настроювані фільтри/Драйвери).

В іншому випадку викликається командний рядок, в якому прописується "printui/s". У вкладці Драйвери вибирається потрібний компонент і натискається кнопка Видалити. У вікні виділяється поле Видалити драйвер і пакет драйвера. Потім з офіційного сайту завантажується нове ПЗ і встановлюється на комп'ютер.

Це лише деякі із способів вирішення проблеми. Коли жоден з них не допомагає, користувачі звертаються до нашої команди сервіс-інженерів з 20-річним досвідом.