Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Чому принтер друкує зображення, але не друкує текст?

01.06.2022

Користувачі БФП іноді стикаються з тим, що техніка не друкує текст, а тільки картинки. Найчастіше подібні дефекти спостерігаються у струменевих моделях. Однак лазерні зразки також часто дають збій. Причина проблеми може бути як банальною, так і досить складною. Рятувальну операцію своєї техніки можна побудувати за принципом від найпростішого до складного.

Діагностика редактора

Для початку варто спробувати перевірити запаси тонера. При заправці картриджа з тонером можна попросити майстрів провести відновлення розхідника. Сервіс-інженери старанно очистять усі робочі елементи пристрою, а також замінять ті, що сильно зносилися. Якщо після поповнення запасів тонера або очищення принтер так само не друкує текст, тоді доведеться шукати проблему в програмному забезпеченні:

  • лазерного принтера;
  • текстового редактора;
  • операційної системи.

Принтер не друкує текстАле не потрібно поспішати відразу встановлювати драйвери. Насамперед необхідно спробувати протестувати Microsoft Word. Часто файли або документи мають пошкоджені шрифти або графіку. Зазвичай це наслідок шкідливих програм, вірусів. У разі, коли створюється новий документ, у якому прописується на полі команда =rand(10) і натискається кнопка Enter. Система автоматично вставляє підготовлений текст, після чого файл надсилається на друк. Після успішного завершення роздруківки в документ вставляється картинка або об'єкт-малюнок. Знову запускається друк. Якщо все пройшло успішно, тоді вордівський документ, в якому принтер друкує не весь текст, доведеться відновлювати.

ПОРАДА! Проблему може створювати і сам Word. Щоб у цьому переконатися, виконується роздрукування тестової сторінки в інших програмах, наприклад або WordPad, або через Налаштування принтера, або через софт Віндовса.

За підозрою ПЗ

Головною причиною, чому принтер не повністю друкує текст, є його «мозок», тобто програмне забезпечення. Компанії-виробники друкарської техніки постійно оновлюють програмне забезпечення, щоб воно відповідало всім параметрам друку та вимогам текстових редакторів. Тому драйвери потрібно періодично оновлювати. Це робиться дуже просто:

  • з офіційного сайту завантажується нова версія програми;
  • відкривається «Диспетчер пристроїв» через панель керування;
  • список містить модель потрібного принтера;
  • об'єкт клацається правою кнопкою миші для виведення контекстного меню;
  • вибирається пункт «Оновити драйвери»;
  • ставиться галочка «Ручна установка»;
  • вказується шлях до файлів нового програмного забезпечення, які потрібно попередньо розархівувати.

Наступні дії зводяться до виконання простих вказівок «Майстра установки». Після завершення процесу комп'ютер/ноутбук перезавантажується. Проте й після цього друк документа може бути неповноцінним. Тоді драйвери повністю видаляються із системи через Сервер друку та знову встановлюються.

ПОРАДА! Також варто спробувати видалити дані друку принтера, що залишилися у пам'яті. На принтерах Brother на 4 секунди затискається кнопка Go, після чого починають блимати індикатори. Скидання черги проводиться як під час, так і після друку.

Запропоновані варіанти мають лише ознайомлювальний характер. Складні неполадки з операційною системою або механічними пошкодженнями вузлів принтера вирішуються лише за допомогою спеціалістів нашого сервісного центру «Київ ІТ Сервіс».