Функція дуплексу в лазерних принтерах і БФП

24.05.2018

Функція дуплексу в лазерних принтерах і БФПДуплекс в принтері і БФП - можливість пристрою друкувати зображення з двох сторін без вашої участі. Ви отримуєте лист, задрукований з обох сторін, без додаткових зусиль.

Деякі користувачі помилково вважають, що принтер якось перевертає лист і запускає його вдруге. Насправді дуплекс просто пускає його назад через фотобарабан і пічку, де тонер «запікається» на папері, формуючи текст або зображення. Поетапно це виглядає так:

  1. Проводиться друк з одного боку;
  2. Ролики, які захоплюють листи, ще раз затягують папір і задруковується інша сторона;
  3. Готовий документ виходить і в друк йде наступний лист.

Навіщо потрібна функція дуплексу?

У XXI столітті важко уявити, що, здійснюючи двосторонній друк, доведеться перевертати листи вручну. Дана опція оргтехніки особливо необхідна при великих обсягах друку, якщо потрібно роздруковувати текст або зображення з обох сторін аркуша. Для таких цілей фахівці рекомендують вибирати лазерні пристрої.

На жаль, не всі знають, що використання віддрукованих листів в звичайних принтерах і БФП не бажано, на відміну від пристроїв з дуплексом. Частинки тонера з видрукуваного боку можуть потрапляти на внутрішні деталі та вузли пристрою, що, в свою чергу, може сприяти поломці,  тому часто необхідна додаткова профілактика або ремонт. При підборі оргтехніки для дому або офісу, слід ретельно вибирати її функціонал, відповідно до ваших потреб: наявність дуплекса, формат паперу, монохромний або кольоровий друк і т.д.

Ключові особливості таких апаратів:

  • Розміри. Принтери і БФП без функції дуплексу значно відрізняються за розмірами.
  • Вартість. Наявність цієї опції істотно позначається на вартості оргтехніки, проте такий спосіб друку значно економить кількість паперу і витрати на нього.

При необхідності заправити картридж для апарату з дуплексом у вас не буде додаткових турбот і витрат. Картриджі цих пристроїв нічим не відрізняються від звичайних, без двостороннього друку. Багатьох дивує, що один і той же картридж може бути сумісний з апаратами, які істотно різняться за своїми можливостями і функціоналом. Звертайтеся в наші майстерні або замовте виїзд майстра. Фахівці Київ ІТ Сервіс володіють великим досвідом обслуговування і заправки картриджів лазерної оргтехніки з різним набором функцій.