Зверніть увагу!
Майстерня на Братиславській 52 через карантин тимчасово не працює.
По всім питанням звертайтеся за телефонами +38 (093) 331-67-01  | +38 (050) 331-67-01 | +38 (098) 331-67-01 |

Ноутбук не бачить принтер

03.09.2021

Під'єднати принтер до техніки можна в різний спосіб, за допомогою дротового або бездротового з'єднання. Незважаючи на таке розмаїття варіантів підключення, багато хто стикається з тим, що ноутбук не бачить принтер. Ця проблема може вирішуватися і вельми просто, і досить складно. Все залежить від причини її виникнення. Експерти ІТ-індустрії пропонують користувачам кілька популярних рішень.

Поширені причини, чому ноутбук не бачить принтер

В першу чергу рекомендується перевірити справність USB-кабелю, а також його з'єднання з комп'ютером. Якщо після перевірки, виявиться, що все в порядку, значить справа в драйверах. За статистикою, в 7 з 10 випадків саме вони роблять погоду в системі та дають збій в роботі друкарської техніки. Решта 3 припадають на:

 • неправильно виставлений пріоритет;
 • віруси;
 • відключення Диспетчера друку;
 • проблеми з ОС Windows.

Ноутбук не бачить принтер

З огляду на всі ці фактори, проблема вирішується методом виключення. Звичайно, деякі негаразди виникають через певні особливості окремо взятих моделей. Тому, коли ноутбуки не бачать принтери Canon, HP і Samsung, обов'язково скрупульозно вивчається надане з пристроєм керівництво.

У гру входять хакери

Windows + R и вводимо CONTROL PRINTERS

Саме програмне забезпечення відіграє важливу роль в роботі БФП. У зв'язку з цим на ноутбуці повинні бути встановлені відповідні драйвери. Якщо вони є, але працюють некоректно, то програми видаляються і викачуються заново. Для цього використовується проста комбінація клавіш [Win + R]. У командний рядок, що з'явився,  копіюється і вставляється команда [control printers]. Це дозволяє зайти в властивості самого принтера і вручну видалити драйвера у вкладці Додатково. Залежно від версії Windows (наприклад, Віндовс 10) доступ до драйверів знаходиться в меню "Властивості сервера друку".

ПОРАДА! Для скачування програм найкраще підходять офіційні сайти виробників. При виборі ПО береться до уваги відповідність розрядності Windows і правильність вказівки моделі БФП.

USB-кабель в допомогу

Насамперед перевіряється, наскільки надійно у своїх роз'ємах "сидять" інтерфейси. Провід обов'язково оглядається на наявність пошкодження, порізів або проколів. По можливості кабель підключається до іншого обладнання. Якщо проблем при цьому не виникне, тоді практикується повторне перепідключення:

 • спочатку принтер і ноутбук вимикаються;
 • потім назад включаються;
 • після чого з'єднуються кабелем.

Протягом декількох хвилин система сама знайде пристрій і зробить всі необхідні налаштування. Все ж навіть після цього ноутбук може не бачити принтер через USB. В такому випадку викликається меню:

 • Пуск.
 • Панель управління.
 • Пристрої та принтери (або Обладнання...).

У вікні клацаємо на потрібну модель. За допомогою правої кнопки миші встановлюється значення "За замовчуванням".

ПОРАДА! Іноді потрібно двічі натиснути на ярлик принтера на робочому столі і перевірити його стан. Пункти автономного режиму і призупиненої друку повинні бути неактивними.

Fire, ні Wi-Fi

Причиною того, чому не вдалося під'єднатися принтер до ноутбука через мережу Wi-Fi, нерідко є неправильно обрана пріоритетність. В цьому випадку знову натискається гаряча клавіша Win в поєднанні з R. У вікні Виконати вводиться вже знайома завдання [control printers]. Необхідна модель пристрою ставиться в режим "За замовчуванням". В той самий час виконується й інша операція:

 1. У командному рядку вводиться services.msc.
 2. Знаходиться "Диспетчер друку".
 3. Перевіряється стан служби. Вона повинна бути включена.
 4. Для отримання бажаного результату програма перезавантажується за допомогою контекстного меню правої кнопки миші.

Запропоновані варіанти вирішення зазвичай допомагають, коли комп'ютер не бачить принтер. Все ж не всі проблеми бувають настільки очевидними та легко вирішити. Тому без допомоги професіоналів просто не обійтися. Досвідчені співробітники нашої компанії «Київ ІТ Сервіс» швидко знайдуть рішення і в найкоротші терміни виправлять неполадку.