Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Принтер не бачить картридж

06.10.2021

Заправка розхідника дає користувачеві можливість істотно заощадити гроші, але не все так гладко. Іноді після таких дій система дає збої і виникає питання, чому принтер не бачить картридж. Найчастіше «ящиком Пандори» в подібних ситуаціях є чіп. Якщо мікросхема забруднена або контакти розхідника відстають, то в результаті техніка не розпізнає пристрій. Все ж буває, що таке відбувається через пошкодження контактів з боку МФУ. Незважаючи на ці неприємності, вихід завжди є.

Швидке рішення, чому принтер не бачить картридж

Принтер не бачить картриджПерезавантаження друкарської техніки є першим і найпростішим способом усунення неполадки. Принтер включається через 30-60 секунд після вимкнення. Таким чином проводиться повторна ініціалізація пристрою. Ще одним варіантом «лікування» служить перевстановлення розхідника. Пристрій витягується і встановлюється заново, при цьому під час процедури повиненно прозвучати характерне клацання. Крім того, є й інші причини:

  • нерідко користувачі забувають прибрати захисну плівку з купленого розхідника, і в результаті техніка просто не бачить новий картридж;
  • кришка самого модуля може бути нещільно закрита;
  • принтер працює в автономному режимі.

Не зайвою буде і очищення контактів як на самому картриджі, так і на принтері, адже в процесі роботи вони окислюються. Для цього застосовуються спеціальні розчини для електромеханічних виробів або ізопропіловий спирт. Всі ці тонкощі обов'язково враховуються при діагностиці і ремонті друкарської техніки. Якщо після виконання перерахованих дій все залишається без змін, тоді застосовується план Б.

ВАЖЛИВО! Поширеною причиною, чому МФУ не бачить розхідник, служить покупка сумісної моделі картриджа від стороннього виробника. Дешеві зразки зазвичай не розраховані на велику кількість заправок.

Вся справа в чіпі

Мікросхема виконує роль лічильника сторінок, що витрачаються, а також захисного механізму. Коли в витратному матеріалі закінчується тонер або порошку залишається критично мало, система блокує роботу техніки. В такому випадку проводиться заправка або відновлення пристрою з обов'язковою заміною чіпа. Якщо ж принтер не бачить заправлений картридж, після перезавантаження або обнулення рівня тонера / чорнила:

  • через програмне забезпечення;
  • натисканням кнопки на кожному витратному матеріалі;
  • звичайним замиканням контактів.
ВАЖЛИВО! Процедура обнулення для кожної окремої моделі розхідника проводиться по-різному. Тому спочатку краще ознайомитися з інструкціями, наданими надійними джерелами.

Однією з причин, чому принтер не розпізнає картридж, є закриті контактиКоли мова йде про те, що лазерний принтер не бачить картридж, всі сходяться на думці, що причина в мікросхемі. Таким чином, за класикою жанру виконується одна з перерахованих дій:

  • заміна чіпа;
  • прошивка мікросхеми;
  • перепрошивка принтера.

Модуль підбирається відповідно кожної моделі. При установці обов'язково перевіряється маркування. Що стосується перепрошивки, то ця справа завжди доручається професіоналам нашого сервісного центру «Київ ІТ Сервіс», тому що з програмним забезпеченням жарти погані.

ВАЖЛИВО! Не потрібно скидати з рахунків те, що багаторазові заправки пристрою приводять до зношування основних частин: фотобарабана, леза дозування, ракеля, коротрона і проявочного вала. Це також може блокувати роботу розхідника.

Як видно, проблема, чому принтер не бачить картридж, легко може бути вирішена самостійно. Проте, якщо не вдається зробити це власними силами, не треба шкодувати грошей на професійний ремонт техніки. Потім вона сама вам подякує, в іншому випадку некваліфіковані дії можуть закінчитися сумно і доведеться купувати новий друкувальний пристрій.