Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Як дізнатися порт принтера

30.09.2021

Установка і підключення принтера, особливо старих моделей, до комп'ютера або ноутбука іноді стає справжнім випробуванням. У користувача відразу виникає ряд нагальних питань: що таке порт принтера, як дізнатися ім'я і як вибрати його. Вирішити це нависле завдання допоможе хороша поінформованість в даній тематиці.

Що таке порт принтера?

LPT і USB порти принтераВивести інформацію на друк можна тільки після під'єднання принтера до комп'ютера. Для цього використовуються спеціальні кабелі і відповідні роз'єми, які і називаються портами. У більш ранніх версіях застосовується стандарт LPT, що підтримує паралельний спосіб передачі даних. Моделі нового покоління оснащені USB-роз'ємами. Для них характерна функція "Plug & Play", що в перекладі означає «підключайся і грай/використовуй». Завдяки вбудованим в ОС автоматичним налаштуванням ПК:

 • швидко визначає пристрій;
 • самостійно встановлює потрібні драйвера периферійного обладнання;
 • готує техніку до використання.
ПОРАДА! Порядок підключення принтера залежить від його комплектації. Якщо він локальний, то використовуються стандарти LPT і USB. Мережеві зразки підключаються до інших комп'ютерів.

Зазвичай при підключенні принтера система виводити на екран меню майстра установки. У таких випадках вибирається параметр Автоустановка, яка рекомендується розробниками. Далі виконуються дії, задані програмою. Визначити, який роз'єм використовується в пристрої, можна досить просто. Про це мова піде далі.

Як дізнатися ім'я порту?

За стандартною схемою відкривається меню принтерів і факсів. Для цього виконується ряд дій:

 • Викликається панель Пуск / Панель управління або командний рядок: Win + R / control printers.
 • У виведеному списку вибирається необхідна модель друкувального пристрою.
 • За допомогою контекстного меню (через праву кнопку миші) викликається пункт Властивості.

У внеску Порти легко дізнатися локальний порт, який використовується в даний момент. Саме він буде відзначений галочкою або прапорцем. Все ж перевірити порт в ОС Windows 10 доведеться іншим шляхом:

 • Пуск.
 • Параметри.
 • Пристрої.
 • Принтери і сканери.
 • Потрібна модель.
 • Меню Управління.
 • Властивості.
 • Порти.

Як і в попередньому випадку підключений роз'єм буде виділено галочкою. Зазвичай вказується або локальний, або USB.

Як вибрати порт?

Купівля нової друкарської техніки передбачає правильне підключення принтера до комп'ютера. У такій ситуації від користувача буде потрібно правильно вибрати порт. Установка проводиться так (варіанти залежать від версії ОС):

 1. Пуск.
 2. Параметри / Пристрої або Панель управління.
 3. Принтери і сканери або принтери і факси.
 4. Додати, після чого запускається майстер установки.
 5. Вибирається перемикач Локальний принтер.
 6. Знімається параметр Автоопределение, а також "Plug & Play" (якщо є).
 7. Створити новий.
 8. Тип стандарту "Local Port".
 9. Вводиться ім'я.
ВАЖЛИВО! Наведені вище дії виконуються в програмі Майстер установки. Тому користувачеві потрібно дотримуватися всіх вказівок інструкції. Залежно від версії завдання можуть відрізнятися.

Також існує й інший варіант. Після вибору перемикача Додати, виділяється варіант Використовувати наступний порт. У рядку ставиться LPT1, після чого виконується установка драйвера за допомогою кнопки служби центра оновлення Віндовс.

Робота в мережі

Все ж для мережевого принтера діє трохи інша форма підключення. Ім'я порту друкарської техніки обов'язково прописується в підключеному до мережі ПК. Робиться це за таким алгоритмом:

 1. Відкривається вкладка Порти (шлях до неї вказано вище).
 2. Знаходиться посилання Додати.
 3. Вибирається параметр "Standard TCP / IP Port".
 4. У випадаючому вікні клацає кнопка «Новий».

Потім в звичайному порядку проводиться настройка пристрою за допомогою Майстра установки. На одному з етапів система зажадає ввести IP-адресу (стандартно це 192.168.1.1) або ім'я принтера, що підключається. В поле Звичайне вибирається потрібна назва зі списку. Після визначення моделі драйвера, визначається виробник і модифікація техніки.

ВАЖЛИВО! Перед підключенням з офіційного сайту викачується драйвер і розпаковується на жорсткому диску. Обов'язково вказується шлях до цієї папки. Тоді система зможе знайти її автоматично.

Дізнатися порт або вибрати його при установці техніки зовсім не складно. Необхідно тільки знати, де знаходиться інформація про даний пристрій.