Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Тонер-картридж та його відмінність від звичайного картриджа

13.06.2022

Користувачі оргтехніки часто дивуються, коли їм пред'являють рахунок про оплату послуги, де є ціна за тонер, заправку та заміну картриджа. В один голос вони кажуть, що замовляли лише одну послугу. Насправді таке відбувається через те, що багатьом невідомі основні відмінності тонер-картриджів від звичайного. Тому зрозуміти пред'явлений "манускрипт" сервісного центру клієнту не судилося. Щоб не впасти в багнюку обличчям перед менеджерами або майстрами, необхідно розібратися в цих поняттях і правильно ними оперувати.

Велика різниця: що таке тонер-картридж та звичайний картридж

Тонер-картридж та його відмінність від звичайного картриджаДля початку важливо зрозуміти, що мається на увазі під кожним із цих понять. Тонер - це порошок, що складається з барвників, що розплавляються в печі лазерного принтера і потім наносяться на папір. А ось картридж є пристроєм друкуючого апарату, що стандартно складається з декількох блоків. Зазвичай у ньому:

 • відсік із тонерним порошком;
 • блок світлочутливого барабана;
 • леза очищення та дозування;
 • ролик первинного заряду;
 • проявний вал.

Всі ці елементи з'єднані в єдину конструкцію. Зазвичай за таким принципом виготовляються картриджі для лазерних принтерів брендів Samsung, Canon та HP. У той же час компанії Brother, Kyocera і Xerox (деякі моделі) випускають БФП і копіри з тонер-картриджами. Ці розхідники представлені як туби, заповненої тонером. При її заправці або заміні змінюється лише цей єдиний блок. Залежно від технології друку та конструктивних особливостей, тонерні картриджі бувають:

 • бульбашково-струмінними;
 • термострумінні;
 • вакуумними;
 • з поролоновими тримачами;
 • монохромними;
 • кольоровими.

При цьому в модельному ряді кожного з брендів можуть бути зразки з різним розташуванням головок друкуючих головок. До того ж, деякі пристрої можуть мати чіп, а інші - ні. Як видно, тонер і картридж, різниця яких настільки очевидна, мають досить складну будову. Найчастіше в таких моделях драм-юніт (блок з фоточутливим циліндром) є набагато довшим, ніж у звичайних.

ВАЖЛИВО! В оргтехніці з тонер-картриджем окремо виведено блок із фотобарабаном, який називається копі-картриджем. Він вбудований у БФП та з'єднується з тонерною тубою за допомогою механізмів та контактів.

Особливості заправки звичайного та тонер-картриджу

Двокомпонентна система лазерного принтера, що складається з тонерного відсіку та драм-блоку, досить проста в обслуговуванні. Туби з тонером легко розбираються, тому що майстру не потрібно виймати частину з OPC-Drum. Це означає, що ціна заправки тонер-картриджів буде на порядок меншою. Все ж таки вартість послуги багато в чому залежить від якості та марки тонера для принтера. Різниця між цими картриджами також у тому, скільки часу проводиться заправка. Звичайний витратник заправляється 15-20 хвилин, а тонер-картридж - до 5 хвилин.

Варто також зазначити, що у разі купівлі нового тонер-картриджу, користувачеві доведеться заплатити на порядок менше, ніж за розхідник із вбудованим фотобарабаном. Однак після 3-4 заправок доведеться замінювати драм-юніт, що знаходиться в лазерному принтері. А це обійдеться користувачеві у кілька разів дорожче.

Наші сервіс-інженери проводять зарядку тонерих картриджів різних типів незалежно від їх конструктивних особливостей. Більше того, для постійних клієнтів у нас діють знижки.