Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Як правильно вставити картридж у принтер?

23.06.2022

Заміна розхідника включає два основні етапи: вилучення пристрою та встановлення нового. Зазвичай, як правильно вставити картридж у принтер, у користувачів проблем не виникає. Інтуїтивно зрозуміла будова конструкції дозволяє виконати процедуру швидко та грамотно. Більш того, виробники зробили все можливе, щоб заміна розхідника була доступною для кожного. Однак є кілька нюансів для окремих брендів.

Рекомендації про те, як правильно вставити картридж у принтер Canon, Samsung та НР

Першими ознаками того, що потрібен новий тонер-картридж (або його заправка) є появою серйозних дефектів друку: білі вертикальні смуги, світлі ділянки по краях, непотрібні прогалини в тексті, сірий фон. Також програмне забезпечення може виводити попередження про закінчення ресурсу. Зважаючи на це, розхідник витягується з друкувальної техніки таким чином:

 • лазерний принтер вимикається;
 • відкривається передня кришка, а за нею ще одна;
 • виймається старий тонерний картридж;
 • новий розхідник струшуємо 6-8 разів, щоб тонер рівномірно розподілився в бункері;
 • знімається стрічка транспортування;
 • вставляється новий пристрій, але так, щоб усі виступи потрапили у відповідні пази.

ВАЖЛИВО! Лазерний принтер повідомляє про необхідність заміни картриджа тоді, коли передбачена кількість сторінок надрукована. Однак при цьому тонерний відсік може бути заповнений на 15-20% порошком. Тому якийсь час можна ще друкувати на такому ресурсі.

Як правильно вставити картридж у принтер або БФП?Розуміючи, як правильно вставити картридж у принтер Canon, користувач не поламає друкувальну техніку. У зразках цього бренду є ручка, що дозволяє рухати його вправо та вліво, щоб він став у гніздо. Наведені вище рекомендації належать до більшості відомих моделей. Наприклад, кожен розхідник оснащений:

 • захисною плівкою;
 • пробкою;
 • або кришкою.

Зазвичай цей елемент використовується для того, щоб при транспортуванні тонер не висипався. До того ж подібна деталь захищає фотобарабан від пошкоджень. Перед тим, як вставити картридж у принтер Samsung або інший марки, завжди потрібно ще раз переконатися, що він відповідає моделі лазерного принтера. В іншому випадку і виступи, і фіксатори не стануть у відведені для них місця. Тоді, якщо докласти занадто багато зусиль, їх можна зламати, тим самим зіпсувавши пристрій.

ПОРАДА! Головною ознакою того, що розхідник стоїть на своєму місці, є характерне клацання. Тому потрібно вставити картридж так, щоб він пролунав.

Щоб зрозуміти, як правильно вставити картридж у принтер HP, досить просто уважно розглянути посадкове гніздо. Пристрій необхідно розташувати всередині лазерного принтера на спеціальних напрямних. Потім просто натиснути на нього до упору. Коли тримачі стануть у пази, буде чути клацання. Щодо кольорових моделей принтерів справа трохи інакша. Користувачеві необхідно поставити кожен кольоровий тонер-картридж у свою позицію, а після закінчення процесу запустити тестовий друк. 

Деякі особливості картриджів Brother та Xerox

Не всі виробники випускають розхідники однакового зразка. Наприклад, Brother використовує роздільну систему друку, коли тонерний блок і частина з фотобарабаном не з'єднані в один пристрій. Таким чином, перед тим, як правильно вставити картридж у принтер Brother, потрібно його добре дістати. Цей процес має простий алгоритм дій:

 • спочатку виймається драм-юніт;
 • потім від'єднується тонер-картридж натисканням синьої лапки;
 • наприкінці очищаються центральний провід світлочутливого циліндра (повзунок зсувається вліво).

Наступне встановлення розхідника відбувається у зворотному порядку з дотриманням вищевказаної інструкції. Подібну будову має друкарська техніка Kyocera. Тільки в обладнанні цього бренду можна повністю витягти весь блок разом із драм-юнітом та тонер-картриджем. Туба з тонером виймається натисканням синього важеля, після чого відсік із порошком тягнеться на себе. При встановленні цей важіль затискається до упору (щоб він був у положенні Відкрито) і тільки тоді в гнізді фіксується розхідник.

ВАЖЛИВО! Що робити, якщо картридж не вставлено? Слід уважно розглянути бічні елементи кріплення пристрою, а також внутрішню частину лазерного принтера і спробувати ще раз. Якщо після цього нічого не вдасться зробити, тоді варто звернутися за допомогою до сервісного центру.

Щодо того, як вставити картридж у принтер Xerox, то принцип і послідовність дій установки практично не відрізняється. Єдине, у користувача можуть виникнути проблеми із вилученням зразка 3100MFP/S. Для цієї процедури буде потрібна спеціальна смарт-карта. У зв'язку з цим краще цю справу доручити фахівцям.