Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Принтер не друкує чорним

23.09.2021

Сучасна друкарська техніка дозволяє швидко роздрукувати будь-який текст. Однак бувають випадки, коли принтер не друкує чорним. Як виправити становище і отримати потрібний документ, знають професіонали. Розгляд цієї теми допоможе користувачеві оперативно вирішити проблему.

Чому принтер не друкує чорним: причини і рішення

Пристрій не друкує чорнимНерідко ситуація, що виникла,  свідчить про знос деталей, збої в програмному забезпеченні, а також неякісні чорнила / тонер. У деяких випадках «винуватцями» стають самі користувачі.

Причина в тонері / чорнилі

Порушення послідовності заправки призводить до того, що принтер погано друкує чорним кольором. Тому, перед тим як тонер засипається в розхідник, тонерний відсік ретельно очищається від залишків невикористаного порошку. Інакше при змішуванні з новими мікрочастинками друк документа вийде неякісним.

ПОРАДА! Найпростішою причиною дефекту є заправка розхідника несумісними чорнилом / тонером. Тому завжди звіряється модифікація картриджа і фарб.

Що стосується струменевих принтерів, то при їх заправці використовується чорнило тільки високої якості і від перевірених виробників. Дешева фарба за короткий час змінює свою консистенцію і стає густою. В результаті вона засмічує сопла і принтер не друкує чорний колір. Тому час від часу прочищається друкуюча головка пристрою.

Некоректна робота програмного забезпечення

Важко отримати якісний текстовий документ, коли принтер перестав друкувати чорним кольором. Проблема усувається при виконанні одного зі згаданих дій:

  • вимикання опції контролю рівня чорнила (для лазерних - тонера);
  • вибір правильного формату паперу;
  • проведення обнулення;
  • налаштування програмного забезпечення.

Іноді користувач припускається помилки при налаштуванні друку документа. Наприклад, включає функцію, що відповідає за відстеження рівня фарби. В результаті МФУ видає повідомлення про відсутність чорнила в витратних матеріалах, навіть після проведення заправки. Однак відключення опції швидко вирішує проблему.

ПОРАДА! Видалення програми «Контролю» виконується відповідно до інструкції, яка додається до окремо взятої моделі.

Пристрій не друкує чорним кольором і тоді, коли застосовується розмір аркуша, не зазначений в налаштуваннях. Тому перед використанням завжди правильно задаються параметри друку. До того ж деякі лазерні моделі техніки потребують:

  • прошивці;
  • обнулення;
  • заміні чіпа.

Після виконання цього, чорний колір при друку повинен з'явитися знову. Все ж однією з поширених причин такого дефекту служить збій програмного забезпечення. Щоб усунути цю проблему на комп'ютер повторно завантажуються драйвери з сайту компанії-виробника.

Чому струменевий принтер не друкує чорним?

Порушення якості друку виникає при неправильній установці картриджа. Таким чином, розхідник витягується і встановлюється заново. Під час установки повинне прозвучати характерне клацання, що свідчить про те, що деталь стала на своє місце.

ПОРАДА! Після покупки, з картриджа обов'язково знімаються всі захисні плівки, а також скотч. Якщо цього не зробити, техніка не «побачить» встановлений розхідник і видасть помилку.

На струменевих принтерах нерідко встановлюється система безперервної подачі чорнил. Все ж іноді вона виходить з ладу. Якщо СБПЧ функціонує неправильно, значить:

  • перетиснутий чорнильний шлейф або в ньому є повітряні бульбашки;
  • ємність з чорнилом знаходиться не на одному рівні з друкувальною технікою;
  • переплутані шлейфи подачі фарб.

Після усунення перерахованих недоліків, принтер повинен знову друкувати якісні документи. Якщо цього не спостерігаються, тоді звертаються до фахівців, які правильно підключають СБПЧ. Причин, чому принтер не друкується чорним, насправді, може бути набагато більше. Не всі з них виправляються своїми силами, тому потрібна допомога професіоналів.