Блідний друк картриджів HP і Canon після першої заправки.

23.01.2016
Останнім часом така тенденція, що виробники друкарської техніки максимально зменшили вартість вироблених ними пристроїв практично до мінімуму. При цьому вартість витратних матеріалів навмисне завищена. Це пов'язано з тим, що виробник дотримується певної політики отримання прибутку. Як уже відомо, деякі моделі принтерів поставляються зі "стартовими" картриджами. Стартовий картридж - це картридж, який комплектується з новим принтером або МФУ. У магазинах такий картридж придбати неможливо. Від звичайного картриджа стартовий відрізняється зменшеним об'ємом ємності (бункера) для тонера і ємності (бункера) для відпрацювання.
Наприклад, у новому звичайному картриджі HP CE285A міститься тонера на 1600 сторінок, а в стартовому картриджі на 700 сторінок. Різниця виходить приблизно в 60 відсотків.
 
Відмінність стартового і звичайного картриджів HP CE285a
 
Крім того, виробник знає, що користувач зважаючи на дорожнечу нових картриджів робить вибір на користь заправки, тому останні кілька років складові картриджів (зокрема фотобарабан) розраховані тільки на один цикл роботи з невеличким запасом (приблизно 10%). Що це означає? Це означає, що виробник робить все для того, щоб картриджі не заправляли, а купували тільки нові. Після заправки такого картриджа (неважливо стартовий це чи звичайний) ми отримаємо відразу або через 10% - погану якість друку.
Багато хто запитує:
Що, нам тепер купувати новий картридж? Адже цей (картридж, який закінчився) ще "новий"!
Звичайно ж ні. Просто вже з першою або другою заправкою (залежно від вимог до якості друку), необхідно замінити ті складові картриджа, які мають ресурс один цикл (найчастіше - фотобарабан) на складові інших фірм виробників, які спеціалізуються на витратних матеріалах до картриджів. Звичайно, тепер перша або друга заправка обходиться нам дорожче ніж раніше, але в подальшому ми можемо користуватися нашим картриджем звичні для нас 2-3-4 циклу, до наступного відновлення.