💙💛 Ми працюємо! Якщо не відповідають мобільні номери — телефонуйте на (044) 331-67-01 або залишайте свої замовлення online 💙💛
⚠ Зверніть увагу — на зміну цін на деякі послуги!

Принтер не друкує кольоровим

03.02.2022

Користувачі оргтехніки добре знають, що робити, якщо при друку з'являються різні дефекти. Все ж таки у випадках, коли принтер не друкує кольоровою фарбою, причиною несправності часто є програмне забезпечення. Однак у таких ситуаціях насамперед завжди перевіряється рівень заправленого тонера, оскільки він відповідає за якість відбитків. Якщо порошку у розхіднику достатньо, виконуються операції зовсім іншого характеру.

Збій у програмному забезпеченні

Принтер не друкує кольоровимБФП не друкує кольоровою фарбою часто тому, що в систему введено неправильні налаштування принтера. Наприклад, у софті може бути вказаний «Монохромний друк». У результаті текст і картинка виводитимуться лише у чорно-білих тонах. Для виправлення цього параметра відкривається меню «Властивості друку» та знімається прапорець/галочка з позначення «Відтінки сірого».

Наступною кардинальною мірою вирішення проблеми, коли принтер не передає колір, є переустановка драйверів. Процедура виконується вручну у такій послідовності:

  1. Вимикається БФП.
  2. Видаляються з ПК програмне забезпечення.
  3. Скачується новий пакет драйверів із офіційного сайту компанії.
  4. Встановлюється програмне забезпечення на комп'ютер за допомогою «Майстра установки».

ВАЖЛИВО! Також у лазерних принтерах можуть бути критичні помилки, які блокують друк. Проблеми із вузлом закріплення, лазерним блоком, форматером або головним електродвигуном не дають пристрою правильно працювати, через що воно не друкує кольором.

Драйвери з комп'ютера видаляються кількома способами. Виконати операцію через софт «Видалення програм», звичайно, можна. Проте в операційній системі все ж таки можуть залишитися окремі продукти старого ПЗ, які не дозволять новим «дровам» повноцінно функціонувати. Це призведе до помилок. З цієї причини вони видаляються так:

  • відкривається меню «Властивості сервера друку»;
  • вибирається вкладка «Драйвери»;
  • виділяються потрібні компоненти;
  • видаляється весь пакет;
  • зберігаються зміни.

Шлях до сервера друку в кожній окремій версії Windows прописаний по-різному. Найпростіше софт знаходиться у Віндовс 10: Параметри/Пристрої/Принтери та сканери/Супутні параметри. В інших версіях зазвичай використовують команду: printui /s/t2. Вона прописується у діалоговому вікні Виконати (Win+R).

ПОРАДА! Ще один варіант видалення ПЗ. Через Панель керування знаходиться потрібна модель принтера та видаляється. Це робиться через контекстне меню (права кнопка миші) або відповідний перемикач панелі. 

Особливості переустановки

Лазерний принтер, який не друкує кольоровим, підключається до комп'ютера та вмикається. У розділі «Принтери та сканери» вибирається опція «+Додати пристрій». Зазвичай, система автоматично знаходить потрібний пакет драйверів в Інтернеті. Якщо цього не відбувається, то окремо завантажується пакет файлів із веб-сайту компанії-виробника оргтехніки. Всі інші дії виконуються відповідно до вказівок.

ВАЖЛИВО! Програмне забезпечення завантажується відповідно до розрядності ОС (х32 або х64).

Драйвери друкованої техніки також встановлюються за допомогою вже знайомого параметра «Властивості сервера друку». У командному рядку (Win+R) вводиться «control printers», після чого:

  • вибирається вкладка Драйвери;
  • кликається кнопка Додати;
  • у майстрі установки натискається Далі;
  • вказується розрядність ОС;
  • вибирається виробник та модель;
  • натискається кнопка Встановлення з диска;
  • прописується шлях до файлу через Огляд.

Після натискання «ОК» потрібна модель лазерного принтера з'являється у списку. Потім вибирається кнопка Далі, а після інсталяції з'являється Готово. Запускається друк пробної сторінки. Часто переустановка програмного забезпечення усуває всі помилки, що заважають друкарському пристрої нормально працювати.

Також ми займаємося заправкою картриджів струменевих та лазерних принтерів.