Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Як дістати картридж із принтера

02.05.2022

Тривожне попередження оргтехніки про необхідність замінити розхідник багатьох застає зненацька. Все ж таки воно не лякає тих, хто знає, як дістати картридж з принтера. Звичайно, найнадійнішим способом витягти пристрій із БФП є дотримання інструкцій компанії-виробника. Однак не завжди подібна «розкіш» є у розпорядженні користувачів. У таких випадках їм потрібно розібратися в деяких особливостях будови окремо взятої моделі.

Як дістати картридж із принтера Canon та HP?

Як дістати картридж із кольорового БФППроцес друку в лазерних принтерах здійснюється за дуже високих температур, щоб мікрогранули тонера могли розплавитися та закріпитися на папері. Так, деякий час після роздруківки термофіксатори та пічка залишаються гарячими. Тому для безпечного вилучення розхідника потрібно почекати 15-20 хвилин для їх повного охолодження. Перед тим, як дістати картридж із принтера, техніка обов'язково від'єднується від мережі. Але в кожній лінійці є моделі, що блокують доступ до внутрішніх вузлів при вимкненні. Так що щодо цього немає конкретного правила, все виглядає за ситуацією. Подальші дії користувача залежать від марки та типу оргтехніки:

  1. Монохромні принтери Canon. Підіймається верхня панель принтера. Відкривається кришка. За ручку дістається розхідник.
  2. Кольорові БФП Canon. Витягається цілий блок, що складається із картриджів різних кольорів. Потрібний пристрій виймається окремо.
  3. Монохромні зразки НР. У бічній (або фронтальній) частині відкриваються дверцята. Опускається вгору/вниз ручка, після чого виймається тонерний картридж.
  4. Кольорові принтери НР LaserJet. Натискається кнопка фіксатора передніх дверцят, підіймається верхня панель і відкривається ще одна кришка. Витратник витягується за напрямком спочатку вгору, а потім на себе. Якщо пристрій утримується засувками, вони просто віджимаються.
ПОРАДА! Картридж виймається з лазерного принтера не тільки тоді, коли в ньому закінчився тонер. Іноді ця процедура потрібна, якщо застряг папір або система видає іншу помилку.

Принцип вилучення розхідника з принтера є досить простим, навіть інтуїтивно зрозумілим. Завдяки спеціальним ручкам, важелям та покажчикам поставлене завдання легко виконується. Враховуючи це, перед тим як витягнути картридж, завжди уважно оглядається будова друкувального обладнання. Якщо під час руху розхідника вгору відчувається сильний опір, то конструкція тягнеться вниз або убік. Головне, не перестаратися із зусиллями та не зірвати механізм кріплень.

Маленькі хитрощі принтерів Brother та Xerox

Проблема того, як дістати картридж із лазерного принтера, криється в спеціальних конструктивних рішеннях БФП. Наприклад, в оргтехніці Brother система друку є роздільною, тобто тонер-картридж прикріплений до платформи драм-юніту. З цієї причини заміна або заправка розхідника виконується за таким алгоритмом:

  • з корпусу витягається відсік драм-юніту;
  • натискається важіль синього/блакитного кольору, завдяки чому від'єднується тонерний блок;
  • рухом вгору та на себе за ручку витягується тонер-картридж.
ПОРАДА! У кольорових лазерних принтерах бренду Бразер тонерні бункери 4 кольорів знаходяться у блоці фотобарабану. Таким чином, спочатку відкривається бічна панель, потім висувається секція фоторецептора та виймається потрібний витратник.

Користувачам, які не знають, як дістати картридж із принтера Xerox, не варто турбуватися. Принцип вилучення пристроїв практично не відрізняється від інших брендів. Єдине, для моделі Xerox Phaser 3100MFP/S потрібно використовувати спеціальну смарт-карту, адже за її допомогою скидається лічильник тонера. Доступ до витратника надається таким чином:

  • карта вставляється в гніздо під дисплеєм;
  • вибирається потрібне завдання (наприклад, замінити тонер);
  • водночас з підтвердженням відкриття кришки натискається панель і тягнеться на себе.

Після цього все виконується за знайомою схемою. Як можна помітити, вилучення тонерного картриджа - нескладна процедура. Але проблеми часто виникають при розбиранні та заправці пристрою. Щоб уникнути стресу та зайвих витрат, наш сервісний центр «Київ ІТ Сервіс» пропонує швидке та якісне заправлення картриджів відомих брендів.