Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Як замінити чіп на картриджі Canon

22.02.2022

Кожен користувач з тривогою чекає на момент, коли друкувальна техніка «попросить» встановити новий розхідник, а точніше, його заправити. Власникам останніх моделей розхідників доведеться зіткнутися з ще однією проблемою - як замінити чіп на картриджі Canon. Добре, якщо механізм кріплення простий і не потребує особливих знань. Але якщо мікросхема впаяна в корпус, то щоб її витягнути, потрібно докласти особливих зусиль і задіяти кмітливість.

Що є чіпом?

Як замінити чіп на картриджі Canon самостійно?Це невелика плата, що має власні протоколи обміну, а також інтерфейс. До того ж на ній зберігається службова інформація про тонер-картридж Кенон, наприклад:

  • серійний номер;
  • дата/місце виробництва;
  • час першого друку;
  • кількість установок;
  • норма ресурсу.

На додаток мікросхема збирає, а потім запам'ятовує всі необхідні характеристики про роботу пристрою. Так, при включенні лазерного принтера система зчитує дані з чіпа і фіксує всі наступні операції.

Головним призначенням захисної плати є зворотний відлік. Кожна роздрукована сторінка незалежно від її заповнення забирає одну позицію. Коли лічильник фіксує останній аркуш, норма ресурсу картриджа Canon вважається витраченою. Проте насправді бункер може бути заповнений тонером на 30% або навіть більше. Залежно від моделі чіпи бувають два типи:

  1. Блокуючі. Після закінчення ресурсу лічильник відліку блокує роботу лазерного принтера. Після цього на пристрої неможливо нічого роздрукувати, у тому числі й пробну сторінку.
  2. Неблокуючі. Мікросхема, виводячи повідомлення в софті, повідомляє користувача, що потрібно замінити витратник. У той же час вона дозволяє оргтехніці друк доти, доки в тонерному відсіку не закінчиться порошок.

У першому випадку чіп обов'язково замінюється або перепрошивається, тому що працювати з такою технікою просто неможливо. Тільки ось у нових моделях скинути пам'ять чіпа досить проблематично, тому що використовується потужніша версія криптозахисту. Тому для прошивки плати використовуються спеціалізовані програми. У другому варіанті мікросхема може залишитися у пристрої, але при кожному включенні буде "набридати" користувачеві попередженням. Більш того, з часом при друку з'явиться фон або кольори почнуть змішуватись. Тому рано чи пізно чіп доведеться замінювати.     

ПОРАДА! Позбутися нав'язливого повідомлення можна за допомогою меню принтера. Комбінація кнопок для кожної окремої серії є індивідуальною. Все ж таки за такого розкладу існує ймовірність несподіваного блокування БФП.

Процес заміни чіпа

У старіших моделях тонерних картриджів чіп акуратно витягується з гнізда плоским предметом. Інші зразки відрізняються складнішим кріпленням. Плата фіксується бічними утримувачами. Щоб її дістати, спайки зрізаються гострим ножем. У деяких випадках мікросхема встановлена ​​під кришкою. Пластикові шпильки на панелі видаляються, а при встановленні на опорні вершини наноситься кілька крапель гарячого клею. У моделях картриджів Canon впаяний чіп виймається за такою схемою:

  • надрізується пластик у кутах посадкового гнізда;
  • місце розігрівається будівельним феном (оптимальна температура - 170-180 ˚С);
  • плата піддягається плоским предметом або пінцетом та відривається від корпусу.

ПОРАДА! Заміна чіпа при кожній заправці - оптимальне рішення. Вартість мікросхеми невелика, тому не вдарить по кишені. У той час перепрошивка допоможе повністю забути про існування проблеми.

Замість фена також використовується звичайна бормашина. Інструментом висвердлюється пластикове кріплення чипа. Потім гострим скальпелем зрізається основа, виготовлена ​​з клею. Звичайно, подібні процедури проводяться тільки досвідченими майстрами, тому що плата розташована поблизу робочих деталей картриджів Кенон. Будь-який необережний рух або перегрів може призвести до пошкодження модулів/кріплень. Найкраще довірити заміну чіпа фахівцям.