Зверніть увагу!
Майстерня на Братиславській 52 через карантин тимчасово не працює.
По всім питанням звертайтеся за телефонами +38 (093) 331-67-01  | +38 (050) 331-67-01 | +38 (098) 331-67-01 |

Як продовжити термін служби картриджу

09.08.2021

Будь-яка техніка, а особливо друкуюча, має обмежений експлуатаційний період. Тому питання, як продовжити термін служби лазерного картриджа, є актуальним для багатьох користувачів. Звичайно, в більшості випадків цей показник багато в чому залежить від особливостей самої техніки. Однак левову частку в термін служби пристрою вносить саме користувач. З цієї причини, знаючи кілька практичних лайфхаків, можна переписати історію свого розхідника.

Особливості того, як продовжити термін служби лазерного картриджа, знають експерти

Як продовжити термін служби картриджаПопри досить високу норму витрат багатьох сучасних моделей, рано чи пізно тонер в бункері закінчується. Примітно, що зазначений ресурс є відносним, адже параметри та графіка друку кожної окремої сторінки відрізняються. Водночас при постійному та інтенсивному використанні такі деталі, як фотобарабан, зношуються набагато швидше, ніж закінчується тонер. До того ж існує ймовірність того, що порошок в тонерний відсіку може відволожитися і втратити свої властивості. Це нерідко відбувається тоді, коли зарядка розхідника проводилася досить давно. Тому найправильнішим рішенням проблеми, як продовжити життя картриджу, служить його своєчасна заправка та обслуговування. Для цього користувачеві необхідно:

  • знайти відповідний сервісний центр, наприклад такий, як «Київ ІТ Сервіс»;
  • упевнитися, що майстри використовують тільки висококласний тонер;
  • не затягувати з заправкою.
ВАЖЛИВО! Використання якісного тонеру - безпрограшний варіант при вирішенні питання, як продовжити термін служби лазерного картриджу. Такий порошок повністю витрачається,  не переповняючи бункер для відпрацювання, який в свою чергу сприяє швидкому зношування фотовала.

Ще однією розповсюдженою причиною зносу картриджу є неякісний папір. Чорнетки та шорсткі листи сприяє прискореному «з'їданню» спеціального шару діелектрика, яким покритий світлочутливий барабан. Також на знос основних деталей картриджу впливає щільність і ступінь вологості паперу. Таким чином, відповідаючи на питання, як продовжити термін служби лазерного картриджа, фахівці в один голос відповідають: «Звести до мінімуму друк»

Скарбничка цінних порад

Майстри, які працюють з оргтехнікою, пропонують виконати ще один лайфхак. У кожному програмному забезпеченні лазерного принтера є настройка «ощадливий друк». Працюючи в такому режимі, пристрій здатний роздрукувати в 1,5 раза більше сторінок, ніж вказано стандартом ISO / IEC 19752. Завдяки цій опції на расходник налипає набагато менше пилу та сміття, ніж при звичайному друці. Крім цього, професіонали пропонують ще кілька порад, як продовжити життя картриджу лазерного принтера. При експлуатації техніки заборонено:

  • протирати фотобарабан сильними розчинниками або спиртом, для цього краще використовувати суху безворсову серветку;
  • встановлювати принтер поблизу вікон, оскільки потрапляння прямих сонячних променів здатне зіпсувати фоторецептор;
  • розташовувати друкуючу техніку в місцях з високою вологістю / запиленістю, а також біля нагрівальних приладів.

Разом з цим лазерний принтер повинен бути підключений до мережі, яка має заземлення. В іншому випадку заряд буде постійно накопичуватися в рамі та не повністю розряджатися. Як наслідок, це призведе до друку дуже низької якості, всі відбитки будуть блідими. При цьому, протираючи принтер від пилу, не варто використовувати занадто вологу ганчірку. Дотримання цих простих правил експлуатації допоможе продовжити термін служби лазерного картриджа.