Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

З картриджу сиплеться тонер

11.08.2021

Поява на відбитках бруду, смуг і інших дефектів часто свідчить про розгерметизацію тонерного відсіку. З'ясувавши, чому з картриджа сиплеться тонер, користувач зможе швидко вирішити проблему. З цим не варто зволікати, адже подібного роду поломка є небезпечною для здоров'я людини. Дрібні частинки тонера, що опинилися в повітрі або на інших предметах завжди потрапляють в легені. У свою чергу, ці хімічні мікрогранули викликають небезпечні захворювання дихальних шляхів і шкіри.

Можливі причини, чому з картриджа сиплеться тонер

Із картриджу сиплеться тонерНайчастіше такий дефект виникає відразу ж після заправки, а значить, користувач неправильно зібрав пристрій або неякісно очистив бункер відпрацювання. Якщо проблема спостерігається тривалий час, то можливо переповнений відсік для відробітку. У будь-якому випадку потрібно розібрати і зібрати розхідник, але на цей раз правильно. Найкраще це зможуть зробити майстри нашого сервісного центру «Київ ІТ Сервіс». Іншими причинами того, що картридж став сипати тонер, може бути:

  • Знос силіконових або фетрових ущільнювачів.
  • Пошкодження / деформування дозуючого леза.
  • Перевищення обсягу тонера, що заправляється. В результаті при русі мішалки зайвий порошок почне висипатися в тракт друку.

Під час заправки картриджа фетрові ущільнювачі обов'язково збити плоскою викруткою, інакше між частинами пристрою утворюються зазори. Однак це лише тимчасове рішення. Але що робити, якщо з картриджа сиплеться тонер і далі? Тоді замінюються силіконові ущільнювачі, на яких «сидить» лезо дозування. Для цього використовується герметик. До того ж заміні підлягає деформоване або зношене дозуюче лезо, адже через нього порушується рівномірна подача порошку. Як варіант, підводним каменем того, чому з картриджа сиплеться тонер, може служити ущільнювальна плівка (звана лезом) світлочутливого барабана. Вона наклеєна на кромку відсіку для відпрацювання. Якщо майралова плівка порвалася, то бункер починає «пропускати» порошок. З цієї причини необхідна негайна заміна всього відсіку для відпрацьованого тонера. У випадках, коли лезо загнулося або нещільно прилягає до фотоциліндра, воно обережно витягується, матеріал відгинається або вирівнюється.

ВАЖЛИВО! Будь-які процедури, що виконуються з фоточутливим барабаном, проводяться дуже акуратно. Потертості і пошкодження призводять до появи різних дефектів друку.

Важливі моменти

Коли планується розбирання техніки для з'ясування того, чому з картриджа сиплеться тонер, обов'язково детально вивчаються всі конструктивні особливості окремо взятої моделі. Багато виробників створюють витратні матеріали досить складної конфігурації. Тому при складанні особливу увагу приділяється правильному розташуванню:

  • пружин;
  • кріпильних елементів;
  • бічних кришок;
  • шестерних блоків;
  • лез.

У зв'язку з цим така складна робота зазвичай доручається професіоналам, які мають високий рівень кваліфікації, а також багаторічний досвід. Звичайно, якщо користувач з технікою на «ти», то йому не складе труднощів виправити всі недоліки. Проте, коли ситуація виходить з-під контролю, наші співробітники завжди готові прийти на допомогу.