Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Блідий друк принтера - це цілком вирішувана проблема

29.07.2021

Виявляється, блідою буває не тільки поганка, але і друк. Користувачі все частіше стикаються з проблемою під назвою блідий друк принтера. Зазвичай світлі відбитки є першою ознакою тонеру, що закінчується. Тому на старті ремонтних робіт перевіряється рівень ресурсу в витратному матеріалі. Все ж в більшості випадків причиною такого дефекту є несправності самого пристрою.

Блідий друк принтера і його фатальне викриття

Принтер печатает бледноТьмяний відбиток виходить при порушенні оптичної щільності друку техніки. Вона погіршується при зниженні потужності лазерного потоку, а також при зміні зарядної напруги фоторецептора. Не останню роль в тому, чому принтер блідо друкує при повному картриджі, грають 3 фактори:

  • ступінь насиченості чорного відтінку тонера;
  • кількість порошку, що переноситься на ОРС Drum;
  • рівномірність розподілу тонеру на папері.

Все ж для початку перевіряється стан світлочутливого барабана, адже від його зарядної напруги залежить формування якісного відбитка. Через кілька заправок картриджа спеціальне покриття (діелектрик) циліндра зношується, що негативно позначається на друку. Рішенням проблеми стане заміна фотовала.

ВАЖЛИВО! Блідий друк лазерного принтера також може бути наслідком режиму «Економ друк». Ця функція дозволяє пристрою правильно розподіляти запас тонера, тим самим продовжуючи термін служби картриджу. Однак подібна опція часто не виправдовує очікування користувачів.

Вимушена заміна магнітного вала і дозуючого леза

Згодом ролик перенесення зображення зношується, пошкоджується або забруднюється, що призводить до низької якості відбитків. До того ж через неправильну установку валу проявлення з'являється блідий друк після заправки картриджа. У зв'язку з цим перевіряється правильність розташування ролика в посадковому місці, нерідко він замінюється на новий. Якщо немає можливості виконати таку заміну через фінансові причини, то поверхня магнітного вала акуратно протирається:

  • ацетоном;
  • нашатирним спиртом;
  • або іншим сильним розчинником.

Таке очищення дозволяє відновити колишню шорсткість матеріалу, оскільки забилися тонером пори очищаються. Процедура проводиться максимально акуратно, адже інтенсивне тертя здатне зіпсувати покриття.

Разом з магнітним валом рекомендується замінити дозуюче лезо, адже його кромка в процесі використання часто деформується. До того ж утворилася смужка спресованого порошку, що знижує силу тертя, таким чином відбиток виходить світлим. Звичайно, найбільш економним варіантом для боротьби з блідим друком лазерного принтера стане очищення леза відбору від запеченого тонера. В такому випадку пластина протирається м'якою серветкою без ворсу, змоченою або ацетоном, або спиртом. Деталь обробляється дуже обережно.

Виявлення більш серйозних проблем

Нерідко рівномірний блідий друк принтера служить результатом падіння струму лазерного діода. Крім того, причиною такого дефекту є запилена оптика друкарської техніки або несправність печі. Як наслідок, хоча тонер і наноситься на весь фотоелемент, він не закріплюється на папері, а обсипається.

Водночас при пошкодженні або забрудненні високовольтних пружинних контактів порушується з'єднання між блоком живлення і картриджем. Рішенням проблеми стає або очищення контактів, або заміна плати. Такий ремонт проводиться тільки спеціалізованими працівниками сервісного центру «Київ ІТ Сервіс». При некомпетентному «самолікуванні» лазерного принтера техніка часто виходить з ладу і повністю перестає працювати.