Економія має бути економною. Тому деякі користувачі, перш ніж купити принтер, все ретельно про нього дізнаються. Лазерний принтер з дешевими розхідниками є ідеальним варіантом для дому або офісу. Обслуговування такого роду оргтехніки обійдеться великими витратами, навіть якщо БФП поламається.
У пошуках відповіді на запитання більшість хоче відразу отримати перелік конкретних моделей. Але це неможливо, адже у всіх різні запити та вимоги. Щоб розібратися в цій темі, варто дізнатися деякі сторони цього питання.
Виробництво друкувальної техніки є досить дорогим сегментом ринку. Компанії випускають продукцію з таким розрахунком, щоб користувачі купували до неї лише нові картриджі та витратні матеріали. Проектувати недорогий лазерний принтер із картриджем, що заправляється, ніхто з інженерів не стане, адже це не вигідно великим фірмам. Однак сервісним центрам, зокрема й нашому, це не заважає заправляти картриджі різних брендів. Звичайно, зарядка, заміна запчастин та техобслуговування також коштує грошей, але не таких великих. На ці послуги впливають такі технічні характеристики розхідника:
ВАЖЛИВО! Для домашнього використання, навчання та роботи в офісі потрібні друкувальні пристрої різної норми ресурсу та функціоналу. Вони можуть відрізнятися швидкістю та типом друку, нормою ресурсу розхідника, передбачуваним навантаженням, а також інтерфейсом. Ці параметри істотно впливають вартість БФП.
Наведені вище пункти користувачеві доведеться досліджувати самостійно. Зазвичай клієнт вже має на прикметі якусь модель. У такому випадку йому потрібно буде додатково дізнатись вартість:
Саме в такому порядку вибирається економічний принтер для домашнього або офісного використання. Інше питання, яку краще вибрати марку.
Оргтехніка компаній Hewlett-Packard та Epson є найдорожчою на ринку. Тому в обслуговуванні лазерні принтери НР та Епсон будуть у кілька разів дорожчими, ніж усі інші. Більш доступним, але водночас хорошим варіантом є продукція брендів:
Особливою популярністю користуються бюджетні зразки БФП таких фірм, як Konica Minolta, BASF, OKI, JetWorld та Kyocera. Витратні матеріали та відносно сумісні марки тонерів для цих моделей завжди у відкритому доступі. Що стосується китайських аналогів друкованих пристроїв, то вони працюють не гірше від оригіналів. Все ж таки при їх поломці ремонт користувачеві обійдеться в круглу суму, тому що запчастини до них завжди в дефіциті. А якщо деталь і знайдеться, то вона буде за ціною принтера.
ВАЖЛИВО! Економія — це не відкладення заощаджень, а вміння зробити правильний вибір. У зв'язку з цим можна купити якісний пристрій за розумну вартість, але з невеликим ресурсом.
Окрім іншого, обов'язково визначаються з типом друку: чорно-білий або кольоровий лазерний принтер з дешевими витратними витратами. При обслуговуванні монохромних моделей використовується тонер лише одного кольору, а при кольорових — одразу чотири. У таких випадках різниця дуже відчутна.
Однозначної відповіді на питання, який принтер дешевше в обслуговуванні, не існує. До кожної окремої моделі необхідно дізнаватися показники і вартість запасних частин. Знання цього допоможе зробити найкращий вибір.