Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Який принтер дешевше в обслуговуванні?

14.07.2022

Економія має бути економною. Тому деякі користувачі, перш ніж купити принтер, все ретельно про нього дізнаються. Лазерний принтер з дешевими розхідниками є ідеальним варіантом для дому або офісу. Обслуговування такого роду оргтехніки обійдеться великими витратами, навіть якщо БФП поламається.

У пошуках відповіді на запитання більшість хоче відразу отримати перелік конкретних моделей. Але це неможливо, адже у всіх різні запити та вимоги. Щоб розібратися в цій темі, варто дізнатися деякі сторони цього питання.

Формування ціни

Як вибрати недорогий в обслуговуванні принтерВиробництво друкувальної техніки є досить дорогим сегментом ринку. Компанії випускають продукцію з таким розрахунком, щоб користувачі купували до неї лише нові картриджі та витратні матеріали. Проектувати недорогий лазерний принтер із картриджем, що заправляється, ніхто з інженерів не стане, адже це не вигідно великим фірмам. Однак сервісним центрам, зокрема й нашому, це не заважає заправляти картриджі різних брендів. Звичайно, зарядка, заміна запчастин та техобслуговування також коштує грошей, але не таких великих. На ці послуги впливають такі технічні характеристики розхідника:

  1. Норма ресурсу. Залежно від моделі вона може бути від 1000 до 40 сторінок. Зрозуміло, що обсяг тонера, що заправляється, істотно позначиться на ціні послуги.
  2. Якість комплектуючих. Ключову роль у картриджі відіграє фотобарабан. Якщо його покриття буде виконане з дешевого матеріалу, швидко зітреться, що призведе до появи дефектів при друку. Це також стосується лез та роликів. До того ж неякісна термоплівка печі БФП швидко зноситься і погано запікатиме мікрогранули тонера на папері.
  3. Функціонал. Чим складніші конструкційні особливості пристрою, тим дорожчим буде його обслуговування. Бюджетні принтери не оснащені складними системами та механізмами, тому їх ремонт та обслуговування не потребують особливих знань та обладнання.

ВАЖЛИВО! Для домашнього використання, навчання та роботи в офісі потрібні друкувальні пристрої різної норми ресурсу та функціоналу. Вони можуть відрізнятися швидкістю та типом друку, нормою ресурсу розхідника, передбачуваним навантаженням, а також інтерфейсом. Ці параметри істотно впливають вартість БФП.  

Наведені вище пункти користувачеві доведеться досліджувати самостійно. Зазвичай клієнт вже має на прикметі якусь модель. У такому випадку йому потрібно буде додатково дізнатись вартість:

  • картридж;
  • послуги заправки/відновлення;
  • запасних частин.

Саме в такому порядку вибирається економічний принтер для домашнього або офісного використання. Інше питання, яку краще вибрати марку.

Бренд та ціна

Оргтехніка компаній Hewlett-Packard та Epson є найдорожчою на ринку. Тому в обслуговуванні лазерні принтери НР та Епсон будуть у кілька разів дорожчими, ніж усі інші. Більш доступним, але водночас хорошим варіантом є продукція брендів:

  • Samsung;
  • Canon;
  • Xerox;

Особливою популярністю користуються бюджетні зразки БФП таких фірм, як Konica Minolta, BASF, OKI, JetWorld та Kyocera. Витратні матеріали та відносно сумісні марки тонерів для цих моделей завжди у відкритому доступі. Що стосується китайських аналогів друкованих пристроїв, то вони працюють не гірше від оригіналів. Все ж таки при їх поломці ремонт користувачеві обійдеться в круглу суму, тому що запчастини до них завжди в дефіциті. А якщо деталь і знайдеться, то вона буде за ціною принтера.

ВАЖЛИВО! Економія — це не відкладення заощаджень, а вміння зробити правильний вибір. У зв'язку з цим можна купити якісний пристрій за розумну вартість, але з невеликим ресурсом.

Окрім іншого, обов'язково визначаються з типом друку: чорно-білий або кольоровий лазерний принтер з дешевими витратними витратами. При обслуговуванні монохромних моделей використовується тонер лише одного кольору, а при кольорових — одразу чотири. У таких випадках різниця дуже відчутна.

Однозначної відповіді на питання, який принтер дешевше в обслуговуванні, не існує. До кожної окремої моделі необхідно дізнаватися показники і вартість запасних частин. Знання цього допоможе зробити найкращий вибір.