Якісний друк лазерного принтера. Що потрібно знати?

06.11.2017

Якісний друк лазерного принтера. Що потрібно знати?Не знаючи специфіки роботи лазерних друкуючих пристроїв, важко розібратися і з циклічністю зарядок і відновлень. Здається, що все просто - закінчився порошок, значить потрібна заправка картриджа. Однак неминуче ми стикаємося з підводними каменями, якщо хочемо зберегти якісний друк:

  1. Картридж є механізмом, що складається з корпусу і ряду комплектуючих, які підлягають зносу. Деталі, що зношуються  вимагають зміни для підтримки якісного друку.
  2. На картриджі деяких виробників є захист від заправки - чіп. Ця проблема вирішується заміною мікросхеми або перепрошивкою самого апарату. Детальніше читайте тут.
  3. Порушення правил зберігання та експлуатації, які неминуче позначаються на якості та довговічності роботи принтера або БФП.

У моделях Canon і HP елементом, що підлягає заміні в першу чергу, є фотобарабан. Причина полягає в тому, що в новому картриджі він не розрахований на службу більше одного циклу. При першій заправці сумісним тонером може погіршитися контрастність. Можна спостерігати блідість. Досвідчені фахівці знайшли рішення цієї проблеми і рекомендують відразу замінити фотобарабан. Решта деталей замінюються по міру зносу. Сумісні тонера і замінні комплектуючі дають в результаті відмінну якість друку принтера. До речі, це правило справедливо стосовно всіх лазерних моделей. Для збереження якісного друку рекомендується використовувати порошок і запчастини одного виробника.

Заправка лазерних картриджів Xerox і Samsung має свою специфіку. Крім необхідності перепрошивки або заміни мікрочіпа, вони славляться більш зносостійкими рідними елементами. Отже, відновлення картриджа, найімовірніше, буде потрібно пізніше. Важливо пам'ятати: картриджі цих фірм вимагають більш ретельного очищення і профілактики.

Зношення витратних матеріалів залежить від цілого комплексу причин. До них можна віднести:

  • Інтенсивність використання (впливає на зношення як окремих частин, так і картриджа в цілому).
  • Від типу документів (на пряму залежить швидкість зношення). Діаграми, картинки, фотографії швидше зношують механізм, ніж текстові документи.
  • Стан пристрою в цілому. Необхідно  систематично проводити профілактику і ремонт в разі потреби.
  • Якість паперу. Дешевий папір, обсипається і потрапляє всередину, це може привести до поломки.
  • Зовнішні умови (вологість, температура, пил і т.д.).

Фахівці Київ ІТ Сервіс завжди враховують всі фактори, які впливають на якість роботи ваших друкуючих пристроїв. Ми допоможемо знайти оптимальний варіант продовження терміну служби апаратури саме для вас. Телефонуйте і переконайтеся в цьому.