Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Лазерний принтер друкує смугами

21.07.2021

Дефекти друку стали настільки поширеними, що часто не викликають особливої ​​паніки у користувачів. У такі моменти для них головне знати, чому лазерний принтер друкує смугами. Такі лінії бувають горизонтальними або вертикальними, чорними або білими, а також широкими або вузькими. У кольорових моделях вони друкують в одному відтінку або відразу в декількох. В основному існує дві причини подібних несправностей: забруднені основні вузли пристрою або проблеми з робочими деталями.

Причини та рішення, чому лазерний принтер друкує смугами

Головне завдання користувача полягає в тому, щоб максимально точно визначити причину неполадки. Оскільки оргтехніка є досить складним механізмом, список несправностей може бути значним. Нерідко спостерігається наявність відразу кількох несправностей. У таких випадках найкраще скористатися послугами професіоналів компанії "Київ ІТ Сервіс". Самостійно розібратися, чому принтер друкує смугами, допоможуть можливі причини.

Білі смуги

Лазерний принтер друкує смугамиНерідко подібного роду прогалини з'являються на краю листа. Більш того, з кожною наступною копією їх площа збільшується. Як не банально це звучить, але причиною тому служить тонер, що закінчується. Кращим рішенням стане заправка картриджа або покупка нового. Виймати та трясти расходник заборонено, оскільки відпрацьований порошок посиплеться з відсіку. Це, своєю чергою, призведе до зносу основних частин пристрою.

Все ж бувають випадки, коли навіть після заправки, картридж почав друкувати смугами. Тоді проблема криється в лазері. Нерідко в процесі експлуатації на оптику потрапляють:

  • частинки тонеру;
  • пил;
  • комахи;
  • інші сторонні предмети.

З цієї причини дзеркала всередині апарату періодично протираються безворсовою серветкою. До того ж біла смуга на краю сторінки з'являється через знос або забруднення дозуючого леза. Таке зазвичай відбувається при використанні паперу низької якості. Паперові ворсинки з часом налипають на пластину і блокують подачу тонеру на магнітний вал. Виправляється це так: лезо дозування очищається і правильно встановлюється. Якщо деталь занадто зношена, вона замінюється.

Чорні смуги по вертикалі або по горизонталі

Найпоширенішою проблемою лазерних принтерів є поперечні чорні смуги при друку. На кожній новій копії вони з'являються в хаотичному порядку. Подібне відбувається тому, що порушується герметизація розхідника, що часто буває наслідком падіння / удару пристрою. Оскільки з картриджа висипається тонер, апарат розбирається для перевірки цілісності ущільнювачів. Якщо вони деформовані, то горизонтальна чорна смуга при друку цілком природна. Щоб усунути цю проблему липка основа замінюється новим герметиком. Водночас темні вертикальні смужки можуть бути причиною:

  1. Несправності фотобарабана. В процесі експлуатації світлочутливе покриття циліндра зношується і на краю листа з'являються сірувато-чорні смуги хвилеподібної структури. До того ж через те, що принтером тривалий час не користуються, на контактах ОРС засихає струмопровідне мастило. Проблема вирішується тим, що на контактну вісь наноситься невелика кількість графітового складу.
  2. Переповненому бункерові для відпрацювання. Вертикальні смуги при друку в вигляді безлічі рисок і крапок зазвичай з'являються з правого або з лівого боку. В такому випадку проводиться ретельна очистка бункера.
  3. Неправильно встановленого дозуючого леза. У деяких моделях потрібно надточна установка леза дозування. Однак точно виставити зазор здатні лише професіонали, адже у них є спеціальні вимірювальні пристрої.
  4. Вийшов з ладу магнітний вал або коротрон. Пошкоджена поверхня вала проявлення призводить до появи темних рисочок на відбитку або надлишкового фону. Крім того, принтер друкує смугами ще й тому, що ролик первинного заряду періодично втрачає контакт. Тому засмічені струмопровідні вузли ретельно очищаються.

Фотобарабан, коротрон, вал проявлення, ракель і лезо дозування обов'язково замінюються, якщо вони неабияк зносилися. Пошкоджені деталі призводять до серйозних поломок оргтехніки. Тому час від часу пристрій діагностується та оглядається, особливо в процесі заправки картриджу. Сліди тонера на корпусі або окремих вузлах апарату нерідко говорять про проблеми з ущільнювачами, а також майларовой плівкою в бункері відпрацювання. Саме такі місця підсипання часто служать причиною того, чому лазерний принтер друкує смугами. Якщо не вдається усунути проблему самостійно, звертаються за допомогою до фахівців «Київ ІТ Сервіс».