Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Чистка фотобарабана в картриджі

18.08.2021

Чорні симетричні точки, смужки, сірий фон і інші дефекти друку. Все це свідчить про те, що світлочутливий рецептор потребує термінового очищення. Але як почистити фотобарабан, що при цьому потрібно використовувати і які особливості важливо врахувати. Ці питання варто розглянути до того, як взятися за розбирання картриджа.

Основні причини забруднення фотовала

Чистка фотобарабана лазерного картриджаOPC Drum є найважливішою деталлю розхідника. Циліндр покритий спеціальним фоточутливим шаром, який псується під впливом сонячних променів і механічних пошкоджень. В ідеалі ресурс «середньостатистичного» картриджа становить 12 тис. сторінок. Однак нерідко очищення фотобарабана виконується набагато раніше. Зазвичай покриття забруднюється з кількох причин:

  • використання тонера або паперу поганої якості;
  • тривала робота принтера з переповненим бункером відпрацювання;
  • утримання техніки в умовах підвищеної вологості / температури;
  • знос леза, що чистить;
  • недбала заправка картриджа (наприклад, на поверхні залишилися відбитки пальців або всередину потрапили сторонні предмети).

ВАЖЛИВО! Іноді тонер може бути несумісний з фотоваом. Якщо вони від різних виробників, то в деяких зразках витратних матеріалів спостерігається швидкий знос світлочутливого покриття і погана якість друку.

Перед тим як почистити фотобарабан, слід підготувати робоче місце. Для фоторецептора вибирається чиста і гладка поверхня, на яку потім можна буде покласти деталь. Обов'язково вибирається безворсова серветка і спеціальний засіб для очищення покриття. Це може бути як ізопропіловий спирт, так і ULS (очищувач для відмивання електричного обладнання).

Як почистити фотобарабан правильно?

Для початку потрібно розібрати корпус картриджа, а потім витягти з нього фоторецептор. Особливості цього процесу залежать від конструктивних характеристик окремо взятої моделі. Тримати фотоциліндр необхідно тільки за торці, оскільки світлочутливе покриття дряпається і на ньому залишаються відбитки пальців. Всі ці дефекти обов'язково проявляться на папері під час друку.

Поверхню OPC Drum слід протерти змоченою в розчині ізопропілового спирту серветкою без ворсу. Додатково потрібно очистити бункер з відпрацьованим тонером за допомогою пилососа.

ВАЖЛИВО! Очищення фотобарабана проводиться при кожній заправці картриджа. Не рекомендується використовувати миючі засоби, які містять аміак або розчинник, адже ці агресивні склади пошкоджують покриття циліндра.

Функцію очищення світлочутливого барабана виконує лезо для чищення. Проте в процесі друку кромка ракеля зношується, і, як наслідок, на поверхню OPC налипає тонер. До того ж деформований край силіконового леза не прибирає залишки, що утворилися, а пропускає, тому якість друку значно погіршується. З цієї причини до того, як почистити фотобарабан, варто переконатися, що ракель не потребує заміни. В іншому випадку фотовал почне зношуватися посиленими темпами.