Шановні клієнти! Ми працюємо в черговому режимі. 

Слава Україні!

Принтер бруднить чорним

15.07.2021

Друкуючі пристрої істотно спрощують життя користувачів, але водночас і ускладнюють її. Тому питання, чому лазерний принтер чорнить і бруднить папір, турбує багатьох. Зазвичай неполадки криються в окремих частинах картриджа, хоча є ймовірність, що і в самому принтері. Звичайно, точно визначити проблему та успішно розв'язати цю проблему можуть фахівці нашої компанії "Київ ІТ Сервіс". Все ж, спочатку можна спробувати самому провести діагностику своєї техніки.

5 основних причин, чому лазерний принтер бруднить і чорнить папір

Чому лазерний принтер бруднить і чорнить папір У першу чергу визначається джерело поломки. По можливості в принтер вставляється інший картридж, бажано, оригінальний. Якщо з новим розхідником пристрій друкує ідеально, значить, проблема з витратним матеріалом. Брудний друк нерідко спостерігається при таких порушеннях:

  1. Переповнений бункер з відпрацьованим тонером. Коли в відсіку накопичується занадто багато тонера, його надлишок починає висипатися на папір.
  2. Знос або засмічення леза, що чистить. Ракель виконує роль "чистильника", так як прибирає залишки порошку, нанесеного на світлочутливий барабан. Якщо він вийшов з ладу або забруднена пластина неякісно знімає тонер, в результаті принтер бруднить папір.
  3. Зношений фотобарабан. Згодом на ОРС стирається спеціальний шар діелектрика. Як наслідок, на краях відбитків з'являються дефекти у вигляді чорних плям однакових форм і розмірів. Якщо фотовал не замінити, вони поширяться по всій сторінці.
  4. Заправлений неякісний тонер. Він повинен бути відносно сумісним з моделлю картриджа. До того ж краще купувати тонер у перевірених виробників, тому що дешеві бренди нерідко реалізовують продукцію поганої якості. Заміна тонера допоможе вирішити питання, чому принтер маже.
  5. Несправність магнітного вала. В такому випадку пристрій дублює зображення на аркуші. Це відбувається тому, що вал проявлення не відновлює заряд на поверхні ОРС. З цієї причини деталь замінюється. Перед цим обов'язково перевіряється наявність електричного контакту між фотоциліндром і валом.

Ще однією причиною, чому маже принтер або МФУ, є потрапляння сторонніх предметів всередину розхідника. Це можуть бути шматочки паперу, що залишилися після застрягання, частинки пластику або скріпки / кнопки. При розбиранні картриджа вони знаходяться, а потім акуратно витягуються. Разом з цим, перевіряється стан леза дозування. Пластина може бути пошкоджена або забруднена. На ній в процесі друку часто засихає тонер, через що принтер брудно друкує. Тому дозуюче лезо ретельно очищається ізопропіловим спиртом при кожній заправці картриджа.

Проблеми з принтером

Брудний друк принтера може бути наслідком збою в роботі термовузла. Пошкоджена грубка недостатньо розігріває тонер і, як наслідок, порошок НЕ припікає до паперу, і принтер маже. Діагностування вузла термозакріплення проводиться таким способом:

  • запускається друк при відкритій кришці;
  • в момент проходження листа під фотовалом і його входженням в зону запаювання принтер відключається;
  • якщо сторінка чиста, то проблема в грубці.

В такому стані техніка відправляється в сервісний центр «Київ ІТ Сервіс» для професійного ремонту. Також самостійно перевіряється, в якому стані притиск датчика контролю температури. На ньому іноді накопичується тонерний нагар, який заважає йому правильно функціонувати. Більш того, неполадки можуть бути та з гумовим валом термоузла. Огляд валика виконується при повному розбиранні закріплюючого вузла. Якщо оболонка сорочки почала відшаровуватися, то деталь обов'язково замінюється.

ВАЖЛИВО! Поширеною причиною, чому маже лазерний принтер, є забруднені тефлоновий вал або термоплівка. Деталі можуть або зноситися або дуже сильно забруднитися. Стан цих частин розхідника перевіряється поверхневим оглядом. Чисті вал і плівка не чорнять папір.

На завершення не зайвою буде перевірка налаштувань друку. Можливо, параметри можуть не відповідати дійсності. Якщо виконані операції не привели до бажаного результату, тоді потрібна допомога майстрів компанії «Київ ІТ Сервіс». У деяких випадках тільки професіонали здатні визначити, чому лазерний принтер бруднить або чорнить папір.